Gyvenimas

2020.05.22 08:52

„LRT pamokėlės“: visi šios savaitės užsiėmimai – vienoje vietoje

LRT.lt2020.05.22 08:52

LRT laida „LRT pamokėlės“ skirta ikimokyklinio, priešmokyklinio amžiaus vaikams ir 1–4 klasių moksleiviams. Projekto organizatoriai – visuomeninis transliuotojas LRT, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Kultūros ministerija. Iniciatyvos globėja – Diana Nausėdienė. „LRT pamokėlės“ prasideda 12 val. per LRT TELEVIZIJĄ, portale LRT.lt ir LRT feisbuke.

Pamokėlėse dažniausiai reikės spalvoto popieriaus, pieštukų, flomasterių, akvarelinių dažų, guašo, klijų, lipnios juostelės, vienkartinių lėkštelių, popieriaus, plonos vielutės ir pan.

LRT PAMOKĖLĖS. Septinta savaitė (gegužės 18–22 d.)

PIRMADIENIS (gegužės 18 d.)

1. Žodis „žodis“. Ar galima „pagauti“ žodį? Jaustukas ir ištiktukas! Kas yra pekts šo? Pekts šou ir pekts šū? Kas yra tarmės? Mokytojai – Voksas ir Noksas (aktoriai Vytautas Kontrimas ir Julius Žalakevičius).

2. Narvelis naminiams gyvūnams. Naminiai gyvūnai – visų vaikų džiaugsmas. Tiesa, kartais šis džiaugsmas kainuoja nemažus pinigus. Juk gyvūnėliams reikia ir pašaro, ir narvo. Norint sutaupyti, puikų ir erdvų narvelį galima pasigaminti ir patiems. Mokytojas Paulius Garkauskas.

3. Lobio paieškos. Išmoksime pasigaminti kompasą, išmoksime pasaulio kryptis, praktikuosimės sekti nuorodomis, ieškodami savojo lobio. Kartu, atlikdami užduotis, mokysimės skaičiuoti, sportuoti, dainuoti angliškai, atsakinėsime į įvairius klausimus, ir nuosekliai sieksime užsibrėžto tikslo. Mokytoja Gintarė Žarkova

4. Pažintis su lietuvių liaudies instrumentu – kanklėmis. Mokytoja, vilkėdama tautinį kostiumą, vaizdžiai papasakoja apie kankles, padainuosim dainą, mokysimės pritarti. Mokytoja – Dovilė Miknaitytė (Vilniaus kolegija).

LRT pamokėlės. Jaustukas ir ištiktukas, narvelio gyvūnėliui gamyba ir pažintis su kanklėmis

ANTRADIENIS (gegužės 19 d.)

1. Medžiagų tankis. Kodėl vienos medžiagos skęsta, o kitos plaukia? Sužinosime kodėl plaukia čiuožikai, kaip iškeliami iš dugno laivai su lobiais ir ar galima stovėti ant vandens? Mokytojas dr. Ramūnas Skaudžius (Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto docentas).

2. Brolio dviratis – sesei. Taip, nemažai jaunesnių brolių ar sesių nenori vyresnių šeimos narių išaugtų žaislų. Šiuo atveju kalbame apie dviračius. Juk kiekviena mergaitė nori ryškaus, mergaitiškų spalvų dviratuko ir tikrai nenorės mėlyno brolio išaugto dviračio. Tai galima nesunkiai pakeisti – brolio dviratis tapo ryškiaspalviu mergaitės svajonės dviračiu! Mokytojas Paulius Garkauskas.

3. PASISODINK PATS/ PATI. Vaikai pamatys, kaip iš mažo grūdelio išauga daržovė, ar iš ūgliuko išauga braškės krūmelis. Mokysimės sodinti braškes, agurkus, svogūnus. Tai ir sveika, ekologiška, bet svarbiausia- savo rankomis užauginta. Mokytoja Gintarė Žarkova

4. Šokis. Išsiaiškinsime, kaip yra kuriamas šokis ir susipažinsime su pagrindiniais šokio elementais. Ieškosime atsakymų, kaip rasti idėją šokio kūrybai. Mokytoja Birutė Banevičiūtė. Choreografė ir šokio edukologė, socialinių mokslų daktarė. Šokio teatro „Dansema“ meno vadovė.

LRT pamokėlės. Sužinosime, kodėl vienos medžiagos skęsta, o kitos plaukia, ir mokysimės sodininkystės

TREČIADIENIS (gegužės 20 d.)

1. Žodis „mėnulis“. Kiek yra mėnulių? Kodėl varna pagavo mėnulį? Kaip seniau vadino mėnesius?? Mokytojai – Voksas ir Noksas (aktoriai Vytautas Kontrimas ir Julius Žalakevičius).

2. Žemės sandara: kaip veikia ugnikalniai? Stebėsime ugnikalnio išsiveržimą ir patys išmoksime pasigaminti ugnikalnį namuose. Visus eksperimentus galima daryti tik su tėvelių priežiūra! Mokytojas dr. Mindaugas Norkevičius (Vytauto Didžiojo universitetas ir Kauno Juozo Urbšio mokykla).

3. LIMA-ALFA-BRAVO-ALFA-SIERRA: kario kalba . Pasikartosime anglišką abėcėlę ir išmoksime NATO fonetinę abėcėlę. Kartu “koduosime” žodžius. Bus smagu. Mokytoja Gintarė Žarkova

4. Šokis. Susipažinsime, kaip galima išreikšti vieną iš šokio elementų – erdvę. Mokysimės atlikti judesius aukštai ir žemai, pirmyn ir atgal, ratu ir linija. Mokytoja Birutė Banevičiūtė. Choreografė ir šokio edukologė, socialinių mokslų daktarė. Šokio teatro „DansemA“ meno vadovė.

LRT pamokėlės. Pasidomėsime apie mėnulį, žemės sandarą ir pasimokysime karinės abėcėlės

KETVIRTADIENIS (gegužės 21 d.)

1. Reakcijos greitis. Kalbėsime apie šaltį ir šilumą. Sužinosim, kodėl išsimaudžius šalta ir kaip susišildyti maistą šaltu vandeniu? Mokytojas dr. Ramūnas Skaudžius (Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto docentas).

2. Pasaulis gaublyje: kaip skiriasi klimatas ir kokie gyvūnai gyvena skirtinguose žemynuose? Mokytojas dr. Mindaugas Norkevičius (Vytauto Didžiojo universitetas ir Kauno Juozo Urbšio mokykla).

3. KAŽKAS SENO, KAŽKAS NAUJO. Skaitysime mano vaikystės knygelę „Pykštuko ir Miciaus lenktynės”, mokysimės saugaus eismo taisyklių, piešime šviesoforą, praktiškai pasimokinsime, kada galima saugiai eiti per kelią ir sužinosime, kad pasaulyje yra ir kitoks eismas. Taip pat išmoksime gestų, rodančių pagarbą ir dėkingumą kitiems eismo dalyviams, ypač, kai praleidžia pereiti gatvę. Mokytoja Gintarė Žarkova

4. Šokis. Išsiaiškinsime, kodėl kuriant šokį yra labai svarbus laiko elementas. Sužinosime, kaip šokyje susiję ritmas ir tempas. Mokytoja Birutė Banevičiūtė. Choreografė ir šokio edukologė, socialinių mokslų daktarė. Šokio teatro „Dansema“ meno vadovė .

LRT pamokėlės. Apie šaltį ir šilumą, gyvūnus kituose žemynuose ir saugaus eismo taisyklių pažinimas

PENKTADIENIS (gegužės 22 d.)

1. Kodėl tirpsta ledynai? Jūsų vėl laukia įdomūs eksperimentai, bet juos atlikti galima tik tėvelių prižiūrimiems. Mokytojas dr. Mindaugas Norkevičius (Vytauto Didžiojo universitetas ir Kauno Juozo Urbšio mokykla).

2. Statome savo „skate“ parką! Taip. Tai galima padaryti iš to, ką rasite savo kieme. Senos tvoros lentos, nereikalingos plokštės puikiai tiks nuosavo mini parko statyboms! Paprašykite tėvelių pagalbos ir pirmyn! Tai kur kas paprasčiau, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Mokytojas Paulius Garkauskas.

3. PASAKA „TRYS PARŠIUKAI”. Pirmiausia ant akmenukų nusipiešime paršelius , paseksiu pasaką “Trys paršiukai”; iš šakelių/ akmenukų statysiu namukus. Ši pamoka yra skirta pojūčiams, pojūčiams ir dar kartą pojūčiams. Ši veikla lavina kūrybingumą, vaizduotę, smalsumą, atmintį, bendradarbiavimo įgūdžius, sukuria kokybiško laiko su suaugusiais aplinką. Mokytoja Gintarė Žarkova

4. Šokis. Išsiaiškinsime, ką šokyje reiškia energija ir kaip ji siejasi su judesio dydžiu, stiprumu ir forma. Mokysimės šiuos elementus panaudoti kuriant savo šokį. Mokytoja Birutė Banevičiūtė. Choreografė ir šokio edukologė, socialinių mokslų daktarė. Šokio teatro „Dansema“ meno vadovė.

LRT pamokėlės. Kodėl tirpsta ledynai, „skate“ parko statybos, legendinė pasaka ir nuotaikingieji šokiai

Ankstesnes „LRT pamokėles“ galite rasti čia.