Gyvenimas

2020.05.15 23:25

Palaikant Ispaniją kovoje su pandemija, jos vėliavos spalvomis nušvito Trijų kryžių paminklas

LRT.lt 2020.05.15 23:25

Penktadienio vakarą Trijų Kryžių paminklas nušvito Ispanijos vėliavos spalvomis – raudonai ir geltonai, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

Taip Vilnius išreiškia palaikymą Ispanijos žmonėms, kurie tęsia vieną sunkiausių kovų su koronaviruso pandemijos pasekmėmis Europos Sąjungoje – pandemija jau pareikalavo dešimtimis tūkstančių skaičiuojamų aukų Ispanijoje.

Vos prieš kelis mėnesius panaši akcija Vilniuje buvo suorganizuota palaikant italus.

„Norime pasakyti Ispanijos žmonėms, kad susitelkimui ir vienybei sienų nėra – už tūkstančių kilometrų apie jus galvojame ir mes, vilniečiai, bei šįvakar siunčiame palaikymo signalą šiai draugiškai šaliai, kurios tautiečių gausi bendruomenė gyvena ir Vilniuje“, – sakė sostinės meras Remigijus Šimašius.

Ispanija yra viena labiausiai nuo koronaviruso nukentėjusių šalių – šalyje užfiksuota daugiau kaip 228 tūkst. susirgimo atvejų, beveik 27 tūkst. mirties nuo COVID-19 atvejų. Ispanijoje, kaip ir kitose šalyse, koronavirusas pareikalavo daug aukų tarp senjorų.

Dar balandžio pradžioje Lietuva Ispanijai dovanojo medicininių priemonių kovoti su COVID-19 infekcija, taip irgi išreikšdama palaikymą su sunkumais susiduriančiai šaliai. Kitos Europos šalys taip pat rodo solidarumą su Ispanija – siunčia medicinos priemones, įvairių miestų pastatai ar tam tikros žymios vietos taip pat buvo apšviestos Ispanijos vėliavos spalvomis.