Gyvenimas

2020.05.24 11:48

„Beatos virtuvėje“ – senas, geras, bet šiek tiek kitoks trupininis pyragas su uogiene

„Gyvename tokiais laikais, kai net žiemą gali gauti braškių, tačiau turėtume iš naujo atrasti ir labiau vertinti uogienes“, – sako LRT TELEVIZIJOS laidos „Beatos virtuvė“ vedėja Beata Nicholson. Net ir keletą metų išlaikyta ir spintelėse primiršta uogienė puikiai tiks į trupininį pyragą, kurio receptu dalijasi B. Nicholson.

„Bent jau aš tikrai esu uogienės kaupikė. Ir ką gi, radau visą dėžę aviečių uogienės, kuri pagaminta prieš dvejus metus. Tad siūlau uogienę komandiruoti į labai skanų pyragą“, – šypteli B. Nicholson.

Beje, šis pyragas taps tikru gelbėtoju, kai namie nėra cukraus, bet norisi kažko saldaus. Tiesa, jam prireiks žiupsnelio druskos. „Dalykas, kurį reikėtų būtinai atsiminti ir įdėti į šį pyragą, yra druska. Visas saldumas bus iš uogienės, bet norisi, kad trupiniuose tarp skonių jaustųsi kontrastas“, – atkreipia dėmesį B. Nicholson.

„Iš pačių paprasčiausių ingredientų, atidarius savo spinteles ir kamaros duris, tiesiog skiriant maisto gaminimui šiek tiek laiko, galima pasigaminti nuostabių patiekalų iš to, ką turime. Leiskite savo rankoms ir fantazijai pasireikšti virtuvėje“, – kviečia laidos vedėja ir rodo, kaip išsikepti trupininį pyragą su uogiene.

Trupininiam pyragui su uogiene reikės:

Pagrindui:

120–150 g sviesto,

6 šaukštai kvietinių miltų,

4 šaukštai avižinių miltų,

kelios saujos lazdynų riešutų,

keli žiupsniai druskos,

žiupsnis cinamono,

stiklainis uogienės.

Trupiniams:

100 g avižinių dribsnių,

30 g sviesto,

1 šaukštas medaus,

2 šaukštai aguonų,

žiupsnis cinamono,

žiupsnis druskos.

Gaminimo būdas – laidos įraše:

Tegul pasibaigęs cukrus nesunaikina kulinarinių idėjų: į pyragus „komandiruokite“ skaniąsias uogienes