Gyvenimas

2020.05.14 14:38

Kaune stokojantiems išdalinta 800 porcijų šiltos košės

LRT.lt2020.05.14 14:38

COVID-19 pandemija sutrikdė pažeidžiamiausių visuomenės grupių socialinį aprūpinimą Lietuvoje. Gynybos paramos fondas, bendradarbiaudamas su Lietuvos samariečių bendrija ketvirtadienį organizavo masinį pamaitinimą Kaune socialinės rizikos grupėje atsidūrusioms šeimoms, benamiams ir vienišiems seneliams, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Dėl pandemijos užsidarius vaiko dienos centrams ir mokykloms socialinės rizikos šeimose augantys vaikai neteko nemokamo maitinimo galimybės“, – pasakoja Gerda Meištaitė, Gynybos paramos fondo koordinatorė Kauno mieste. – Tuo pat metu dramatiškai pablogėjo benamių ir vienišų senolių aprūpinimas“.

Siekiant palengvinti pažeidžiamų grupių padėtį ir atkreipti dėmesį į jų aprūpinimo problemas, ketvirtadienį Kaune išdalinta apie 800 šiltos košės porcijų.

Šviežiai pagamintą maistą atsakingiems atstovams dalino mobili Gynybos paramos fondo lauko virtuvė.

Prie šios iniciatyvos prisijungė Kauno nakvynės namai, paramos fondas „Rigra“ ir Lietuvos samariečių bendrijos Kauno skyriaus padaliniai.

Akcijos metu vargstantiems taip pat išdalinti ilgo galiojimo maisto produktų daviniai, kuriuos suruošti padėjo akciją parėmusios įmonės „Švenčionių vaistažolės“, „Skanėja“ ir „Gudobelė“.

Pamaitinimo akcijos organizatoriai atkreipia dėmesį į tai, kad įstaigos, kurios iki pandemijos teikė pagalbą socialinės rizikos grupės asmenims, susiduria su trikdžiais atnaujinant veiklą.

„Neatkūrus normalios socialinės rūpybos ar nepasiūlius tvarių alternatyvų, skurstantys asmenys išvaromi į gatves rizikuoti savo ir aplinkinių sveikata arba pasmerkiami bado pavojui“, – pažymi G. Meištaitė – Rūpestis ekonomika yra natūralus valstybės prioritetas, tačiau pamiršdami skurstančiuosius automatiškai perkeliame juos į potencialių pandemijos aukų sąrašą.“

Kovo pradžioje Lietuvoje paskelbus ekstremalią situaciją dėl COVID-19 pandemijos, Gynybos paramos fondas skubiai persitvarkė į humanitarinės pagalbos organizaciją. Organizacija tęsia veiklą net sušvelninus karantiną, švelnindama socialines COVID-19 pasekmes ir rengdamasi tikėtinai antrajai pandemijos bangai. Fondas taip pat organizuoja saugaus elgesio mokymus įvairių pagalbos organizacijų savanoriams ir verslo įmonėms, siekiančioms užtikrinti saugų klientų aptarnavimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.