Gyvenimas

2020.05.17 07:39

„Velniškas“ vištienos karis pagal geriausią Šri Lankos šefą – 85-metį, kuris keliasi 2 val. nakties

LRT RADIJO laida „Pasaulio puodai“, LRT.lt2020.05.17 07:39

Virtuvės šefas Publis Silva toje pačioje vietoje dirba jau 63 metus, tačiau kai kurie jo gyvenimo faktai gali nustebinti ir dar labiau: senyvo amžiaus profesionalas pietums suvalgo vos kelis šauktus ryžių, o sočiai pavalgo tik vakare. LRT RADIJO laidoje „Pasaulio puodai“ jos vedėjas Vytaras Radzevičius pasidalijo P. Silvos „Velniškos“ vištienos receptu.

Filmuodamas LRT TELEVIZIJOS laidą „Pasaulio puodai“ jos vedėjas V. Radzevičius susipažino su virtuvės šefu dr. P. Silva. Jis – 85-erių profesionalas, 63-ejus metus dirbantis toje pačioje darbovietėje – „Mount Lavinia“ viešbučio restorane.

P. Silva, išleidęs 23 gastronomijos knygas, puoselėja Šri Lankos virtuvės tradicijas ir pats laikosi ypatingo gyvenimo būdo: keliasi 2 val. nakties, atlieka budistines apeigas, 6 val. ryto jau būna darbe, išgeria stiklinę šilto vandens ir pusryčiams suvalgo vaisių, pietums – kelis šaukštus ryžių, o vakarienei prisivalgo iki soties. 10 val. vakaro, kaip sako V. Radzevičius, šefas jau sapnuoja pirmą sapną.

„Alkoholio išgeria tik tada, kai supyksta ant savęs ar suklysta ką nors gamindamas. Šefo gyvenimo istorija – kaip indiškame filme: kilęs iš vargingos šeimos, dirbti „Mount Lavinia“ restorane pradėjo kūriku, o toliau po truputį kilo iki pagrindinio šefo pareigų – iki geriausio Šri Lankos šefo“, – pasakoja laidos „Pasaulio puodai“ vedėjas.

Laidoje jis pasidalijo aštrios vištienos receptu, kurį sugalvojo būtent dr. P. Silva.

„Velniškai“ vištienai pagal geriausią Šri Lankos šefą reikės (5 porcijoms):

250 g vištienos filė

40 g kubeliais pjaustyto saldaus ankštinio pipiro

40 g riekelėmis pjaustyto svogūno

1 šaukštelio smulkinto česnako

40 g ketvirčiais supjaustyto pomidoro

30 g riekelėmis supjaustyto poro baltosios dalies

1 įstrižai supjaustyto aštriojo pipiro

2–4 šaukštų kokosų aliejaus

1 šaukštelio juodųjų pipirų žirnelių

1 šaukštelio smulkinto imbiero

0,5 šaukštelio ciberžolės miltelių

0,25 šaukštelio cinamono miltelių

druskos pagal skonį

Patarimas – gaminant „Velnišką“ karį geriausia viską pasidėti šalia viryklės, sudėliojus į lėkštutes, ingredientus jau supjausčius ir nustačius jų kiekius. Tada beliks viską laiku sumesti į keptuvę.

Vištieną supjaustykite nedideliais gabalėliais, sumaišykite su ciberžole, druska. Į nedidelį puodą įpilkite šaukštą aliejaus ir patroškinkite vištieną apie 5 minutes.

Keptuvėje įkaitinkite šlakelį aliejaus, apkepkite svogūnus su cinamonu iki rudumo. Į keptuvę sudėkite imbierą, česnaką, juoduosius pipirus, vištieną ir gerai išmaišykite. Sudėkite porus, aštriąją papriką, pomidorus ir vis pamaišydami ant nedidelės ugnies patroškinkite apie 5 minutes.

„Velnišką“ karį patiekite su virtais ryžiais. Jeigu nemėgstate valgyti labai aštriai, dėkite mažiau aštriųjų ir juodųjų pipirų. Įdomu tai, kad Šri Lankoje šis patiekalas valgomas be įrankių – tiesiog pirštais imant po žiupsnelį maisto ir dedant jį į burną.

Plačiau – gegužės 13 d. LRT RADIJO laidos „Pasaulio puodai“ įraše.

Parengė Indrė Česnauskaitė.


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt