Gyvenimas

2020.05.14 16:24

Drabužių kolekcijos pristatymas kitaip – Lilijai Larionovai teko imtis nestandartinio sprendimo

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.05.14 16:24

„Galbūt po karantino kokybė taps svarbesnė už kiekybę, labiau vertinami bus autoriniai darbai“, – LRT TELEVIZIJOS laidai „Labas rytas, Lietuva“ sakė drabužių dizainerė Lilija Larionova. Dėl susidariusios situacijos jai teko ieškoti naujų būdų pristatyti savo kūriniams, apribojimai išlaisvino ir kitus jos talentus.

Kasmet balandžio pabaigoje dizaineriai L. Larionova ir Egidijus Rainys pristatydavo naujas kolekcijas. Nors ir šių metų renginys buvo jau beveik suplanuotas, jis neįvyko dėl karantino „Jam prasidėjus turbūt visiems mums galvoje buvo ne mada ir ne drabužiai.

Tačiau laikui bėgant atėjo suvokimas, kad karantinas nesitęs amžinai, tad pavasariui ir vasarai skirtą savo kolekcijos dalį panorau pristatyti dabar. Teko suktis iš padėties ir sugalvoti, kaip ją pristatyti“, – pasakoja L. Larionova.

Drabužių dizainerė Lilija Larionova rado išeitį: dalį naujos kolekcijos pristatė kaip vaizdo medžiagą

Naujus, šiltajam sezonui skirtus modelius, ji pristatė vaizdo įraše. Per porą valandų tuščioje meno galerijoje Jurgis Dūdėnas nufilmavo vaizdo klipą, o pati dizainerė prisiminė fotografavimo įgūdžius.

„Akademijoje esu baigusi ir fotografijos kursą, o per ilgus darbo metus ir tam tikras suvokimas apie tai atsirado. Seniai norėjau pabandyti mados fotografiją, tačiau galbūt nedrįsau, o karantinas privertė imtis fotoaparato ir atvėrė naujas galimybes. Manau, kad jomis pasinaudosiu ir ateityje“, – patikino kūrėja.

Ji neslepia, kad prasidėjus pandemijai minčių, baimių ir nuotaikų būta įvairių, tačiau šį laiką stengėsi išnaudoti kūrybai ir mokymuisi: „Esu linkusi optimistiškai žiūrėti į ateitį, nors tikiu, kad tam tikrų pokyčių bus. Tikrai nesakau, kad pasaulis bus kitoks – su mumis ar be mūsų jis bus toks, kokiam jam reikia būti. Tiesiog neįsijauskime ir per daug jame nesusireikšminkime.

Pasaulinio lygio mados ženklai per metus sukurdavo po 6 ar 8 kolekcijas, neskaičiuojant papildomų. Bėgimui paskui sezonus sulėtėjus ir vartojimo mastams sumažėjus, tikiuosi, kokybė bus svarbesnė už kiekybę, bus labiau vertinami autoriniai drabužiai“, – kalbėjo L. Larionova.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.