Gyvenimas

2020.05.11 15:33

Viso pasaulio vaikų piešiniuose per karantiną – panašios temos ir svajonės

žiūrėkite reportažą
LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.05.11 15:33

Dėl karantino daug laiko turintys praleisti namuose vaikai daugiau piešia. O piešiniuose vaizduoja tai, ko labiausiai ilgisi – draugų, senelių, futbolo ar atvirų žaliųjų erdvių. Jų piešinių temos labai panašios – nesvarbu, kur vaikai gyvena – Tokijuje ar Buenos Airėse, Niujorke ar Katmandu.

„Reuters“ agentūros korespondentai įvairiuose pasaulio kampeliuose gyvenančių vaikų paprašė išeiti į balkonus ar kiemus ir paaiškinti, ką ir kodėl nupiešė.

Žinios. Po Mažeikos sprendimo dėl medžioklės su lankais – pokalbis su premjeru

Per epidemiją žlugo ne tik suaugusiųjų planai.

„Kūriau planus su mama, bet koronavirusas juos suardė. Norėjome su broliu keliauti dviračiais, bet niekur neišvykome“, – sako Mila iš Izraelio.

Mažasis Tokijo gyventojas nupiešė save tarp senelių, jo sesutė – taip pat save – su drauge.

„Ko dabar labiausiai norėčiau, tai apsikabinti su draugais. Dabar piešiu daugiau, nes niekur negaliu išeiti. Bijau, nes nežinau, kas bus toliau“, – sako dvylikametė Yaya.

Vokietijoje gyvenantis Tomas labiausiai ilgisi senelių.

Vaikai ilgisi ne tik draugų ir senelių. Berniukai veržiasi į futbolo aikštes. Tai rodo ir mažųjų vengrų, ir tolimos Nigerijos vaikų piešiniai.

Vaikai taip pat piešia gėles, miškus, žalias pievas ir savo jausmus – liūdesį, bendravimo trūkumą.

„Labai trūksta bendravimo, todėl nupiešiau save, parduodančią limonadą, nes tuomet bendrauji su žmonėmis. Dabar žmonių nematome“, – sako 10-metė amerikietė Lydia.

Tailande gyvenantis 10-mets Nipunas nupiešė koronavirusą-baidyklę, puolančią pasaulį, bet medikai, rankų valikliai ir apsauginės kaukės jį nugali.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.