Gyvenimas

2020.05.10 16:05

Specialieji efektai ir virtualūs svečiai: Kinijos vestuvės persikėlė į internetą

BNS2020.05.10 16:05

Kaip ir daugelis kitų šios socialinio atstumo eros porų, Ma Jialunas ir Zhang Yitong savo vestuves perkėlė į internetą, bet priėmė ir vieną neįprastą sprendimą – tiesiogiai transliavo savo renginį daugiau nei 100 tūkst. nepažįstamųjų.

Dėl koronaviruso pandemijos įvesti kelionių suvaržymai ir karantinas privertė žmones visame pasaulyje atidėti sutuoktuves arba taikytis prie neįprastų laikų ir švęsti nuotoliniu būdu.

Tačiau Kinijoje, kur itin populiaru internete transliuoti renginius, kai kurios jaunos poros leidžia visiems norintiesiems stebėti jų didžiąją dieną ir net siųsti dovanas.

Kūrybingi verslininkai savo ruožtu nepraleidžia progos pasipelnyti, siūlydami žmonėms paįvairinti jų ceremonijas specialiais efektais.

Gegužės 1-ąją, kai jaunikis Ma Jialunas ir jo nuotaka Zhang Yitong tuokėsi rytiniame Hangdžou mieste, vestuves per vaizdo transliacijos platformą „Bilibili“ stebėjo daugiau nei 100 tūkst. atsitiktinių svečių. Jie spaudė mygtuką „Patinka“, rašė komentarus ir siuntė virtualias monetas bei dovanas.

Tik keliolikai žmonių pavyko sudalyvauti asmeniškai.

Pora iš pradžių planavo surengti ceremoniją sausį, bet įstrigo skirtinguose miestuose, kai viruso protrūkis paralyžiavo šalį.

Įvedus karantiną, šalyje buvo uždrausti vieši renginiai, įskaitant vestuves.

Dabar kinai vėl pradeda ruoštis sutuoktuvėms, visoms Kinijos provincijoms atšaukus aukščiausio lygio nepaprastąją padėtį ir gyvenimui pamažu grįžtant į normalias vėžes.

Tačiau organizuoti pokylius ir masinius renginius tebėra draudžiama, todėl daugelis renkasi internetines ceremonijas.

Su Zhang Yitong tris mėnesius nesimatęs Ma Jialunas atvyko pas savo mylimąją likus vos dienai iki vestuvių, Pekinui atšaukus reikalavimą visiems atvykėliams laikytis karantino.

Milijonai svečių

Internetu dirbantis mokytojas Liu Wenchao buvo vienas pirmųjų žmonių, išpopuliarinusių vestuvių transliavimą Kinijoje.

Laikydamiesi tradicijos, jo tėvai prieš aštuonis mėnesius paskyrė vestuves kovo 20-ąją, manydami, kad ši diena bus laiminga atsižvelgiant į Liu Wenchao ir jo mylimosios gimtadienius.

Kai kruopščiai paruoštus planus sutrikdė viruso protrūkis, Liu Wenchao nenusiminė: taikydamas savo darbo nuotoliniu būdu patirtį pasiūlė transliuoti vestuves internete.

Mokytojas ir jo nuotaka surengė labai paprastą ceremoniją prieš kamerą – patys apsikeitė žiedais, pakėlė tostą ir suvalgė vestuvių saldumynus.

Kaip įprasta Kinijoje, teisiniu požiūriu santuoka jau buvo įforminta iki to laiko.

„Bilibili“ paskelbtas vaizdo įrašas iš ceremonijos vėliau tapo hitu – jį peržiūrėjo per 5 mln. vartotojų, daugiau kaip 860 tūkst. kartų paspaudę mygtuką „Patinka“.

„Nesitikėjau, kad tiek daug žmonių patiks vaizdo įrašas iš mūsų vestuvių“, – sakė Liu Wenchao.

„Gal žmonėms šios ilgos epidemijos metu reikia gerų naujienų“, – spėjo vyras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.