Gyvenimas

2020.05.08 09:27

Pasigrožėkite: Stiklo kvartalo padangėje sužibo ryškiaspalvis žvaigždynas

LRT.lt2020.05.08 09:27

Visai greta Vilniaus Rotušės, per Stiklių, Gaono, M. Antokolskio, Žydų, Dominikonų gatves besidriekiančio Stiklo kvartalo padangėje sužibo 50 ryškiaspalvių žvaigždžių, traukiančių praeivių akį ir viliojančių užeiti pasigrožėti.

Ryškiaspalvių žvaigždžių autorius – Lenkijos menininkas Jaroslawas Koziara, kurio sukurti „Oro balionai“ kvartalą papuošė praėjusių metų birželį ir džiugino iki pat spalio, kai juos pakeitė Julios Janus ir „Adam decolight“ „Amalų vainikai“. Taip pasipuošęs Stiklo kvartalas buvo pripažintas instagramiškiausia gatve ir Svetingiausia iniciatyva, kūrusia Vilnių 2019-aisiais.

„Stiklo kvartalo lankytojus žvaigždės džiugins iki rugsėjo. Asociacijos „Miesto kvartalas“ Urbanistinė scenografijos galerija po atviru dangumi debiutavo praėjusių metų birželį ir pristatė dvi šviesos instaliacijas. Tikimės, kad tai taps tradicija, kurią ir dabar tęsiame nepaisydami sunkumų.

Labai daug žmonių padėjo, kad tos žvaigždės pakibtų Stiklo kvartalo padangėje. Simboliška, kad kai šalių sienos uždaryto, menui sienų nėra“, – portalui LRT.lt sakė Stiklo kvartalo smulkaus verslo bendruomenės pirmininkė, dizainerė Julia Janus.

Anot jos, nepaisant bendruomenės susitelkimo ir nuolatinių projekto partnerių paramos, reikalingas ir vilniečių palaikymas: „Dar likome skolingi menininkui. Tikimės visų vilniečių palaikymo skiriant 1,2% pajamų mokesčio ar paremiant mūsų iniciatyvą finansiškai tiesiogiai tam, kad tokie projektai ir toliau galėtų vykti.“

Taigi Stiklo kvartalas vėl pulsuoja savo bendryste ir kviečia pasigrožėti atgijusiu senamiesčiu. Nepaisant per karantiną uždarytų verslų, skausmingai sumažėjusi, bet tokia pat susitelkusi, bendruomenė šią savaitę ne tik įžiebė žvaigždes, bet ir kviečia pasigrožėti sužydėjusių smulkaus verslo parduotuvėlių fasadais bei jaukiai ir saugiai prisėsti lauko kavinėse.

Stiklo kvartalo žvaigždės – nuotraukų galerijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.