Gyvenimas

2020.05.10 11:28

Už lango – saulė, ant stalo – šaltibarščiai: išbandykite su „prancūziškomis“ bulvėmis

„Šaltibarščiai – patiekalas, be kurio neįsivaizduojame savo pavasario ir vasaros. Kai už lango šviečia saulė, tiesiog privalome valgyti šaltibarščius“, – sako LRT TELEVIZIJOS laidos „Beatos virtuvė“ vedėja Beata Nicholson. Šįkart jos virtuvėje – šiek tiek kitoks rausvosios sriubos variantas.

Šaltibarščių receptu pasidalijusi B. Nicholson sako, kad yra rūgštesnių šaltibarščių mėgėja, todėl į patiekalą visuomet įdeda obuolių acto arba naudoja obuolių siltyse marinuotus burokėlius.

„Žinau, kad kai kurie į šaltibarščius deda cukraus. Kai naudojame burokėlius, marinuotus obuolių sultyse, nereikia pridėti jokio papildomo cukraus“, – sako B. Nicholson.

Šaltibarčius B. Nicholson gardina ir marinuotais agurkėliais – sako, kad nors daržovė ir nevasariška, patiekalui ji suteikia naują skonį. Beje, jos gamintuose šaltibarščiuose puikuojasi dar vienas slaptas ingredientas – ridikėliai.

Prie šaltibarščių B. Nicholson siūlo pasigaminti pagal prancūzišką receptą keptų bulvių. Šį bulvių kepimo būdą ji pati išmoko kulinarijos mokykloje.

„Nors labiausiai visiems priimtinas ir mėgstamas variantas yra tiesiog virtos bulvės, lengvai apibarstytos krapeliais, „prancūziškos“ bulvės tikrai vertos pastangų“, – sako B. Nicholson.

Išbandykite!

Šaltibarščiams su „prancūziškomis“ keptomis bulvėmis reikės:

1 stiklainis obuolių sultyse marinuotų burokėlių

1–2 šaukštai obuolių acto

2 marinuoti agurkai

2 švieži agurkai arba pusė ilgavaisio

sauja ridikėlių

1 litras kefyro

laiškinių svogūnų, krapų

Bulvėms:

šiltų virtų bulvių

sviesto

aliejaus

svogūnų laiškų

kelios rozmarino šakelės

Gaminimo būdas – įraše:

Kvepia vasara: ypatingas Beatos šaltibarščių receptas su gardžiomis prancūziškomis keptomis bulvėmis