Gyvenimas

2020.05.07 15:29

Jūrų muziejaus baseinuose – slaugomų ruoniukų antplūdis, mažiausias tesvėrė 9 kg

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.05.07 15:29

Į Lietuvos jūrų muziejų per pusantro mėnesio atgabenta dešimtys nusilpusių Baltijos pilkųjų ruonių jauniklių. Žmoniją užpuolus koronavirusui, ruoniai turi savo virusą-žudiką. Biologai sako, kad šylantis klimatas kelia grėsmę ruoniams.

Lietuvos jūrų muziejaus baseinuose – antplūdis. Nors žmonėms būriuotis draudžiama, Baltijos pilkieji ruoniai čia gyvena ankštokai – pajūryje šiemet rasta rekordiškai daug nusilpusių jauniklių.

Žinios. Antakalnyje esančiame medikų apgyvendintame daugiabutyje tikrinami visi namo gyventojai

„Turėjom 22, deja, vienas jau krito mums ruoniukas, neišgyveno, yra kandidatų ir daugiau. Jie yra tiesiog išsekę ir labai daug sergančių yra, ypač virusinėmis ligomis, yra ir pūliavimų labai daug, nes jie yra sukandžioti paukščių, lapių, šunų“, – sako Jūrų žinduolių ir paukščių skyriaus vedėjas Arūnas Grušas.

Pasiektas ir dar vienas liūdnas rekordas: mažiausiai sveriančio slaugomo ruoniuko.

„Mažiausiai sveriantis ruoniukas, kuris tesvėrė 9 kg, vis dėlto anksčiau tie ruoniukai būdavo daugiau nei 10 kg, ir kaip žinom, tas daugiau nei 10 kg vis tiek yra apgailėtinas, palyginus su tuo svoriu, kai gimsta ruoniukas, nes ką tik gimęs ruoniukas sveria 13-14 kg“, – sakė Jūrų muziejaus atstovė Nika Puteikienė.

Baltijos pilkieji ruoniai veisiasi netoli Estijos krantų, šiemet ten virė tikra išgyvenimo kova – ruonės spietėsi sausumoje. Daug mažylių nugaišo vos gimę, kai kurie bangų genami pasiekė mūsų krantus. Pasak biologo, šiltėjantis klimatas kelia grėsmę ruonių išlikimui. Pasak A. Grušo, jeigu žiemos išsilaikys tokios, kaip šiemet, šita rūšis išnyks.

Rudenį sustiprėjusius ruoniukus muziejininkai išleis atgal į Baltiją, tik nežinia, ar visus pavyks paleisti – kai kurie vis dar nemoka maitintis patys.