Gyvenimas

2020.05.09 18:07

Vilniuje gyvenantis prancūzas su bendraminčiais Lietuvos medikams surinko beveik pusę milijono eurų

LRT.lt2020.05.09 18:07

Lietuvoje prancūzas Ahmedas Ghorbalis atsidūrė vedamas meilės. Su savo dabartine žmona Asta verslininkas susipažino Jungtinėse Amerikos Valstijose ir labai greitai jų draugystė atvedė jį į Vilnių. Lietuva Ahmedą sužavėjo gyventojų draugiškumu bei sugebėjimu veikti ir kurti. Vyras sako, kad Europoje prasidėjus koronaviruso pandemijai, jis iš tikro supratęs, kodėl Lietuvoje gyventi taip gera ir saugu. Tačiau karantino metu vyras nesėdi rankų sudėjęs: daug dirba nuotoliniu būdu, su bendraminčių lietuvių būreliu sugalvojo, kaip padėti Lietuvos medikams, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Lietuva mane labiausiai sužavėjo žmonėmis. Visi, su kuriais čia susipažinau, yra nuostabūs, kupini energijos ir noro kurti, draugiški ir paslaugūs. Per koronaviruso krizę apskritai visi žmonės tapo labai vieningi. Mačiau daug iniciatyvų ir noro padėti valstybei, todėl ir pats nieko nelaukiau, kai pasitaikė proga“, – sako Ahmedas.

Čia atvyko dėl meilės moteriai, bet įsimylėjo ir Lietuvą

Ilgą laiką Ahmedas ir Asta vienas pas kitą skraidydavo: jis – į Vilnių, ji – į Paryžių, kol galiausiai nusprendė, jog atėjo laikas apsistoti Lietuvoje.

„Labai norėjau daugiau laiko praleisti su šeima, todėl po dvejų metų nusprendėme, jog aš persikelsiu gyventi į Lietuvą. Žinoma, dėl darbo vis dar nemažai laiko praleisdavau Paryžiuje, kur įsikūrusi mano kompanija, iki karantino tikrai labai daug keliavau. Tačiau pastaruoju metu supratau, kaip gera sustoti, skirti laiko šeimai ir viską apmąstyti“, – pasakoja vyras.

Mūsų šalis jam paliko didelį įspūdį dar prieš atsikraustant gyventi į Lietuvą. Ahmedas sako, jog Vilnius taip pat yra labai gražus ir saugus miestas, kurio ramybė nėra būdinga daugeliui kitų Europos sostinių.

„Nors karantino metu daug kas pasikeitė, Lietuvoje viskas kur kas paprasčiau nei užsienyje, čia viskas ramiau, saugiau ir aiškiau. Kiekvieną dieną aš bendrauju su kolegomis, draugais ir artimaisiais, kurie gyvena Prancūzijoje ir Italijoje. Ten situacija tikrai kur kas sudėtingesnė, karantinas labai griežtas ir žmonės vis dar gyvena nežinioje“, – pasakoja prancūzas.

Su bendraminčiais sugalvojo, kaip padėti Lietuvos medikams

Kai Europą apėmė koronaviruso pandemija, ko nors griebtis teko visiems europiečiams, kad ir kuriame žemyno kampelyje gyventų. Ahmedas su bendraminčiais ėmėsi įgyvendinti didžiulį sumanymą – surinkti lėšų įsigyti svarbioms darbo priemonėms Lietuvos medikams.

„Daug sportuoju ir šį pomėgį pavyko praturtinti – su bendraminciais begiojame rytais, vadiname mūsų kompaniją „6 ryto klubu”. Taip ir susipažinau su Tomu Okmanu, kuris pasiūlė padėti rinkti lėšas Lietuvos medikams. Kadangi prie šio projekto prisidėjo daugybė su informacinėmis technologijomis dirbančių žmonių, projektą pavadinome „Tech Mafia“. Vos per kelias valandas nuo projekto starto surinkome 200 tūkst. eurų. Iš viso medikų apsaugos priemonėms ir įrangai įsigyti surinkome per 460 tūkst. eurų. Su žmona abu labai džiaugiamės, jog galėjome prisidėti ir tapti viso to dalimi“, – pasakoja vyras.

Europos Sąjunga – viena didelė bendruomenė

Ahmedas sako, jog tik prasidėjus visuotiniam sąmyšiui jis iš tikro supratęs, kokie solidarūs ir paslaugūs gali būti žmonės, nesvarbu kokios tautybės būtų ar kokioje šalyje gyventų. Pats prisidėdamas prie Lietuvos medikų gerovės, vyras taip stengiasi atsidėkoti šaliai, kurioje dabar gyvena jo šeima.

„Man atrodo, kad Europos Sąjunga yra vienis, nes mes visi – kaip vienas kumštis, viena didelė šalis su skirtingomis kultūromis. Tačiau visi esame drauge ir galime vieni kitiems padėti. Džiaugiuosi, kad gyvenu čia ir kad mano sūnus gimė Lietuvoje, todėl prisidėti prie gerų darbų, daromų šaliai ir medikams, man didelė garbė. Apskritai manau, kad ateityje Europos Sąjunga dėl visų šių nesklandumų tik sustiprės. Bent jau aš to labai norėčiau“, – tvirtina prancūzas Ahmedas.

Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje ir LRT projektas „Solidarumo balkonai“ – tai istorijos apie pagalbą ir solidarumą, kuriuos patiriame kasdien, kad ir kur Europoje būtume. Europos dienos, gegužės 9-osios, proga priminkime vieni kitiems, kad kartu iššūkius įveikti lengviau.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.