Gyvenimas

2020.05.06 15:55

Aiškėja Lietuvoje filmuoto „Stranger Things“ sezono detalės: žada patį šiurpiausią

LRT.lt2020.05.06 15:55

Interneto žiniasklaidoje ėmė aiškėti detalės apie 4-ąjį Lietuvoje filmuoto serialo „Stranger Things“ sezoną. Serialo aktoriai tikina, kad ankstesni sezonai, palyginti su naujuoju, buvo tik apšilimas – ketvirtasis sezonas bus baisiausias iš visų, o trečio sezono paskutinėje serijoje liūdnai išsiskirsčiusi draugų komanda ir vėl suvienys jėgas bendram tikslui.

Seriale Hoperį vaidinęs aktorius Davidas Harbouras „The Guardian“ sakė, jog naujasis „Stranger Things“ sezonas turėjo pasirodyti 2021 m. pradžioje, tačiau koronavirusui pristabdžius darbus, serialo išleidimo data lieka nežinoma.

Kad serialo kūrimo darbai sustojo, galima suprasti ir iš vienos pagrindinių serialo aktorių Millie Bobbie Brown instagramo paskyros, kurioje ji per pandemiją kaip niekad aktyviai ragina sekėjus likti namuose ir dalijasi jaukiomis akimirkomis iš savo namų.

Kalbėdama JAV laidoje „The Tonight Show with Jimmy Fallon“, M. B. Brown patvirtino, kad „Stranger Things“ darbai sustojo. „Dvi savaites komanda filmavo Lietuvoje. Žadėjome kibti į darbus, tačiau dėl visų saugumo, sveikatos ir gerovės, akivaizdu, darbai sustojo. Kai tik viskas baigsis, iškart grįšime prie darbų“, – kalbėjo serialo žvaigždė.

Nukelta serialo išleidimo data nuliūdino ne vieną „Stranger Things“ gerbėją, tačiau neužkirto kelio spėlioti, kokių staigmenų paruoš naujasis Lietuvoje filmuotas sezonas.

Steve`ą Harringtoną seriale vaidinantis aktorius Joe Keery prasitarė, jog ketvirtasis sezonas labiausiai iš visų primins siaubo filmą. „Žinau, kad sakau tai kasmet, bet manau, kad šiemet broliai Dufferiai (serialo kūrėjai – LRT.lt) puikiai padirbėjo. Naujasis sezonas bus daug baisesnis už ankstesnius“, – J. Keery cituoja tinkalaraštis „Netflix Life“.

Vos išvydę naujojo serialo sezono anonsinį filmuką, „Stranger Things“ gerbėjai apsidžiaugė išvydę gyvą Hoperį – vieną pagrindinių veikėjų, kuris, kaip buvo galima pamanyti iš trečiojo sezono paskutinės serijos, neišgyveno.

Hoperį įkūnijęs D. Harbouras atskleidė, jog naujame serialo sezone bus atskleista iki šiol nerodyta Hoperio gyvenimo istorija.

„Labai džiaugiuosi, kad galėsiu atskleisti ir šiuos veikėjo gyvenimo aspektus. Nuo pat pradžių žinojau, kad tai laukia, tačiau iki šiol jų neparodėme. Jūs dar daug ko apie Hoperį nežinote, tačiau mano mėgstamiausios jo gyvenimo detalės susijusios su jo gyvenimu Vietname ir Niujorke bei su tėvyste. Džiaugiuosi, kad apie tai sužinosite, nes tai, žinoma, susiję su tuo, kaip Hoperis elgiasi su Eleven ir Joyce“, – apie įkūnijamą veikėją kalbėjo D. Harbouras „Indie Wire“.

LRT.lt primena, kad vasarį Vilniuje esantis Lukiškių kalėjimas virto akylai saugoma filmavimo aikštele. Lietuvos sostinėje viešėjęs serialo režisierius ir vykdantysis prodiuseris Shawnas Levy atskleidė kai kurias detales, kruopščiai saugomas nuo smalsių praeivių akių, ir negailėjo pagyrimų sostinei.

„Kai pradėjome kurti „Stranger Things“, mes nežinojome, ar kas nors pasaulyje serialą žiūrės. Matyti, kaip jis išaugo į tarptautinį fenomeną, buvo išties jaudinantis dalykas. Lygiai taip pat džiugina ir tai, kad čia, Lietuvoje, serialas yra populiarus, kaip ir Japonijoje, Kanadoje ar kuriame kitame krašte“, – sakė režisierius.

Anot jo, ketvirtojo sezono filmavimams kūrėjai ieškojo šalies, kuri būtų unikali ir primintų sovietinius 80-uosius ir turėtų sniego. „Todėl pasirinkome Lietuvą, tik sniegas čia taip ir neiškrito. Taigi filmavome puikiose vietose, tačiau kiekviena snaigė, kurią išvysite ekranuose, – dirbtinė, sukurta lietuvių specialiųjų efektų kūrėjų“, – šypsojosi Sh. Levy.

Pasak kūrėjo, būtent sniego trūkumas komandai tapo bene didžiausiu iššūkiu – reikėjo sukurti tikros, gūdžios žiemos įspūdį, tad jo manymu, lietuvių komanda viską išsprendė puikiai ir padarė kone stebuklus.

„Kai svarstėme, kur vykti, kalbėjausi su Craigu Mazinu, vienu iš „Černobylio“ kūrėjų. Jo patirtys Lietuvoje – fantastiškos. Aš daug apie Lietuvą nežinojau, tačiau kai ruošiausi čia filmuotis, pasidomėjau krašto istorija. Ji taip pat žavi“, – patikino vienas iš „Stranger Things“ kūrėjų.

Fantastinis serialas „Stranger Things“ kuriamas nuo 2016-ųjų. Visi trys sezonai buvo filmuoti Džordžijos valstijoje, Džeksono miestelyje ir jo apylinkėse JAV. Serialas yra pelnęs penkis „Emmy“ apdovanojimus, buvo nominuotas „Auksiniams gaubliams“, „Grammy“ apdovanojimams.

„Netflix“ Vilniuje pernai taip pat filmavo detektyvinį serialą „Young Wallander“, pasaulinės sėkmės sulaukė kitos JAV televizijos milžinės HBO sukurtas mini serialas „Černobylis“, filmuotas Vilniuje, Fabijoniškėse ir Visagine.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.