Gyvenimas

2020.05.04 17:14

Daugiau spalvų: mažiesiems saugius dažus galima pasigaminti iš to, ką randame virtuvės spintelėje

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.05.04 17:14

Iš to, ką randame virtuvės spintelėje, galime pasigaminti ne tik pusryčius ar vakarienę, bet ir dažus vaikams, kurie bus visiškai saugūs. Kaip tai padaryti, LRT TELEVIZIJOS laidai „Labas rytas, Lietuva“ pasakoja dailės mokytoja Sigita Emilė Bausienė.

„Tokius dažus pasigaminti labai lengva, eksperimentuoti labai smagu, o naudotis jais gali net ir patys mažiausi – jie visiškai nekenksmingi, tad tėvai galės būti ramūs, net jei vaikas sumanys jų paragauti“, – pasakoja dailės mokytoja.

Ciberžolė, paprikos milteliai, juodoji arba žalioji arbata, kavos tirščiai, raudonasis kopūstas, erškėtrožių lapeliai, vyšnių ar mėlynių sultys gali būti puikus pigmentas. Visus išvardytus produktus, išskyrus kopūstą, tereikia užpilti karštu vandeniu. Kopūstą pirmiausia reikėtų susmulkinti ar sutarkuoti. „Žalią spalvą galima išgauti iš špinatų arba sumaišius ciberžolę su kopūsto dažais“, – primena S. E. Bausienė.

Laidos siužete ji pademonstravo, kokios spalvos gaunasi iš kiekvieno produkto.

Kuo daugiau spalvų, tuo geriau: edukatorės patarimai, kaip iš maisto produktų pasigaminti dažus

„Galite naudoti ne tik tas spalvas, apie kurias pasakojau. Taip pat išbandykite įvairius arbatų mišinius, prieskonius, uogų, vaisių ar daržovių sultis. Tik nepamirškite, kad jei norite, kad jūsų piešiniai nebūtų lipnūs, naudokite šaldytas uogas, o ne uogienes. Taip pat svarbu dažus laikyti šaldytuve, tada jų užteks savaitei ar net ilgesniam laikui“, – pataria dailės mokytoja.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.