Naujienų srautas

Gyvenimas2020.05.01 11:47

Lengvesnių šaltibarščių versija – augaliniai šaltibarščiai, kuriems kiaušinių skonio suteiks juodoji druska

Šis receptas tikrai patiks norintiems šaltibarščių be cholesterolio – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ projekto „Tapk auGalingas“ vadovė Meda Simanavičiūtė siūlo pasigaminti augalinius šaltibarščius be kiaušinių ir su sojų pienu.

Orai po truputį šyla, tad laikas prisiminti vasariškus patiekalus. Šaltibarščiai – vienas jų, tik M. Simanavičiūtė siūlo išbandyti kiek kitokius, augalinius šaltibarščius.

„Iššūkiu „Tapk auGalingas“ skatiname išmėginti augalinę mitybą. Žinau, kad šaltibarščius lietuviai tikrai labai mėgsta ir juo labai dažnai mėgaujasi šiltomis pavasario ar karštomis vasaros dienomis. Šis patiekalas puikiai tiks tam, kad karštomis dienomis neapsunkintumėte savo skrandžio. Tai – augalinė jo versija“, – sako ji.

Augaliniams šaltibarščiams reikės:

100 g marinuotų burokėlių

100 g smulkiai pjaustytų šviežių agurkų

šviežių svogūnų laiškų

šviežių arba šaldytų krapų

stiklinės (ar daugiau, jei mėgstate skystesnius šaltibarščius) augalinio pieno

druskos

ketvirtadalio citrinos sulčių

Ar žinojote, kad juodoji druska savo skoniu panaši į kiaušinius? Jeigu mėgstate kiaušinio skonį šaltibarščiuose, galite naudoti būtent juodąją druską. Šaltibarščiai taps lengvesne be cholesterolio versija.

Laikas prisiminti vasariškus patiekalus: augalinių šaltibarščių receptas ir trijų dienų iššūkis

Pirmiausia į dubenį supilkite pieną ir į jį išspauskite citrinos sultis. „Rekomenduoju naudoti sojų pieną, kadangi jis tirštesnis. Citrina padės sutraukti pieną, dėl to jis taps panašesnis į kefyrą“, – pasakoja M. Simanavičiūtė.

Į pieną išspaudę citrinos sultis kelias minutes palaukite, kad pienas būtų sutrauktas. Tada galite dėti burokėlius – projekto „Tapk auGalingas“ vadovė rekomenduoja išmėginti obuolių sultyse marinuotus burokėlius.

Tada į dubenį sudėkite agurkus ir viską paskaninkite druska. Ar žinojote, kad juodoji druska savo skoniu panaši į kiaušinius? Jeigu mėgstate kiaušinio skonį šaltibarščiuose, galite naudoti būtent juodąją druską. „Šaltibarščiai taps lengvesne be cholesterolio versija“, – pažymi M. Simanavičiūtė.

Įpylę šaltibarščių į dubenį juos pagardinkite svogūnų laiškais ir krapais. Ne paslaptis, kad lietuviai šį patiekalą labai mėgsta valgyti su karštomis virtomis ar keptomis bulvėmis – jos tiks ir prie augalinių šaltibarščių.

Plačiau – balandžio 28 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Parengė Indrė Česnauskaitė.

Laikas prisiminti vasariškus patiekalus: augalinių šaltibarščių receptas ir trijų dienų iššūkis
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi