Naujienų srautas

Gyvenimas2020.04.29 13:31

Didele lauko kavine tapsiantį Vilnių pastebėjo CNN, BBC, JAV miestai svarsto elgtis panašiai

LRT.lt 2020.04.29 13:31

Vilniaus siekis tapti didžiausia atvira lauko kavine sudomino įtakingiausią pasaulio žiniasklaidą. Istoriją apie lauko kavinėms ir restoranams atsiveriančias viešąsias Vilniaus erdves tarp pagrindinių savo naujienų paskelbė tokie kanalai kaip amerikiečių CNN Travel ir „The New York Post“, britų „The Guardian“, „The Independent“, „Daily Mail“, BBC ir kiti, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Vilniaus miesto savivaldybė lauko kavinėms ir restoranams šią vasarą dovanoja viešąsias miesto erdves – aikštes, skverus bei tam tikras gatves. Ši žinia pasirodė viso pasaulio valstybėms svarstant, kaip po karantino palengva grįžti į įprasto gyvenimo vėžes – padėti atsigauti ekonomikai, tačiau kartu išlaikyti saugias socialines distancijas.

„Anksčiau Vilniaus senamiestyje įsikūrusiems restoranams, kavinėms ir barams pasisekdavo, jei jie ant šaligatvio sutalpindavo vieną ar du staliukus. Tačiau siekiant išlaikyti šiuos verslus gyvus, Vilniaus meras dosniai atseikėjo lauko restoranams“, – savo straipsnyje rašo CNN.

Tuo metu San Fransisko naujienų portalas „SFGate“ rašo, kad Vilniaus iniciatyvą pastebėję vietiniai jau domisi, ar ji galėtų būti pritaikyta ir San Fransiskui. Užsimenama, kad panašią iniciatyvą svarsto ir Niujorkas.

BBC radijas žinutę apie Vilniaus lauko kavines įtraukė į savo žinių ciklą, o laidoje „Newshour“ paskelbė interviu su Vilniaus miesto meru Remigijumi Šimašiumi. Interviu su meru apie iniciatyvą taip pat nuskambėjo Kanados nacionaliniame radijuje CBC.

Pranešimą apie iniciatyvą užsienio žiniasklaidai išplatinusi Vilniaus miesto plėtros agentūra „Go Vilnius“ skaičiuoja, kad apie ją jau pranešė daugiau nei 40 žiniasklaidos kanalų, tarp kurių JAV, Jungtinės Karalystės, Turkijos, Kinijos, Italijos, Austrijos, Olandijos, Norvegijos ir kitų šalių žiniasklaidos priemonės.

Diskusijos taip pat aktyviai vyksta socialiniuose tinkluose Twitter ir Reddit. Vilniaus žingsnis pateikiamas kaip pavyzdys, kuriuo galėtų sekti kiti miestai.

Jau atsidariusių Vilniaus lauko kavinių bei restoranų sąrašą galima sekti čia.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi