Gyvenimas

2020.04.28 14:15

Kosmetologė patarė, kaip atpažinti savo veido odos tipą ir kokia tvarka kokias priemones naudoti

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.04.28 14:15

Apsaugą nuo saulės ant veido būtina naudoti net tada, kai nesiruošiama degintis saulėje, sako LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ pašnekovė, kosmetologė Agnė Valantiejienė. Šis kremas tepamas paskutinis, tačiau prieš jį turėtų būti naudojama nemažai kitų priemonių. Kokios jos ir be ko neturėtų apsieiti ir vyrai?

Nors ilgą laiką nesilankė savo kabinete, A. Valantiejienė karantiną išnaudoja produktyviai – mokosi naujų technikų, dalyvauja webinaruose, taip pat klientus konsultuoja ir nuotoliniu būdu.

Nuo ko pradėti prižiūrėti veido odą? Pirmiausia, anot kosmetologės, būtina pažinti savo odos tipą, nes tik taip sužinosite jos poreikius.

„Veido odos tipą lengviausia nusistatyti tiesiog žiūrint į veidą ir stebint poras. Jeigu poros beveik nematomos, visiškai neryškios, vadinasi, oda sausa, plona. Jeigu poros ryškesnės T zonoje, aišku, kad oda bus mišri. Jeigu poros ryškios, didelės, matomos visame veide, oda riebi“, – pasakoja A. Valantiejienė.

Raudonis išduoda, kad oda jautri – tokiu atveju rinkitės veido odos priežiūros priemones, skirtas jautriai odai. Nusistatę odos tipą priemones veidui išsirinksite daug lengviau. Kaip žinoti, ar priemonės tinkamos? Užsitepus ant veido kosmetinių priemonių neturėtumėte jausti jokio diskomforto. Pavyzdžiui, jeigu nuprausus veidą jaučiamas stiprus tempimo jausmas, vadinasi, priemonė netinkama.

„Namų sąlygomis palepinti savo veido odą gana lengva. Pirmiausia, kadangi savo rankose turime visą laiką, pradėkime nuo 10 minučių ryte ir vakare veido odos puoselėjimo. Susidarykime tinkamą rutiną: pradėkime nuo prausiklio, naudokime toniką, pasirinkime drėkinantį, odą skaistinantį ar valantį serumą, tepkime kremą ir niekada nepamirškime apsaugos nuo saulės, kuri, ypač šiuo laikotarpiu, kai saulė ima intensyviau šviesti, yra supersvarbi dėl senėjimo prevencijos“, – aiškina kosmetologė.

Labas rytas, Lietuva II d. Pataria kosmetologė: kokių odos priežiūros priemonių negali pamiršti ir vyrai?

Veido odos tipą lengviausia nusistatyti tiesiog žiūrint į veidą ir stebint poras. Jeigu poros beveik nematomos, visiškai neryškios, vadinasi, oda sausa, plona. Jeigu poros ryškesnės T zonoje, aišku, kad oda bus mišri. Jeigu poros ryškios, didelės, matomos visame veide, oda riebi.

Svarbu pažymėti, kad apsauga nuo saulės ant veido būtina ir tada, kai nesiruošiama degintis saulėje. Ši priemonė būtina norint išsaugoti odą sveiką, kuo ilgiau drėgną, išvengti tokių baisių dalykų, kaip odos vėžys. Saulė iš mūsų odos išgręžia visus geriausius syvus, pažymi pašnekovė.

Prižiūrėdami veido odą nenaudokite muilo, o norėdami pasilepinti savo gamybos produktu, jeigu namie auginate alaviją, nusiskinkite kelis jo lapus, jų vidurius sutrinkite ir šią masę užsitepkite ant veido – tai bus puik drėkinanti priemonė. Nepamirškite ir kitų puikią veido odą garantuojančių priemonių: miego, gardaus maisto, meditacijos, vitaminų.

„Vitaminų spektras platėja pagal tam tikrą odos būklę, bet kiekvienam be išimties visada tiks vartoti vitaminą D, taip pat C, E, resveratrolį – tai puikūs antioksidantai, padėsiantys pašalinti saulės UV spindulių žalą, streso sukurtus laisvuosius radikalus. Taip pat vartokite magnį, cinką, nepamirškite probiotikų“, – kalba A. Valantiejienė.

Nepamiršti prižiūrėti veido odos reikėtų ir vyrams – kosmetologė sako, kad svarbiausia vyrui turėti kokybišką, jo veido odos tipui skirtą prausiklį ir kremą.

Plačiau – balandžio 28 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Parengė Indrė Česnauskaitė.

Labas rytas, Lietuva II d. Pataria kosmetologė: kokių odos priežiūros priemonių negali pamiršti ir vyrai?
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.