Gyvenimas

2020.04.27 17:30

Dzūkijos miškuose prasideda grybų sezonas – pirmieji į pintines keliauja bobausiai

žiūrėkite reportažą

Dzūkijos miškuose įsibėgėja bobausių sezonas, po savaitės kitos pradės dygti ir briedžiukai. Bobausiai turi nuodingos medžiagos giromitrino, tačiau tinkamai paruošti grybai itin skanūs. Jie tinkami ir džiovinti, tik tokius seniau dzūkai ir naudodavo.

Miškininkas Laimius Simanavičius pirmuosius bobausius aptiko kovo pradžioje. Grybų šį, nors ir ankstyvą pavasarį, šiemet, sako, mažiau nei pernai, itin trūksta šilumos, naktys šaltos, o ir miške sausa. Dažniausiai pirmieji grybai pasirodo kovo viduryje, ir sutampa su miškasodžiu.

Pirmieji pavasario grybai: Dzūkijos miškuose įsibėgėja bobausių sezonas

Raukšlėtakepuriai geriausiai auga kirtimuose, prie eglynų, kur gausu žolės. Lapuočių miškai bobausiams netinka. Rudakepuriai nekirmijantys grybai raukšlėti , tuščiaviduriai, išauga iki 10 centimetrų aukščio.

„Grybautojų akis turi būti įgudus. Nes jie mėgsta prie žolių, tarp žolių augti, tarp pušelių, jeigu iš vienos pusės nesimato, tai iš kitos pusės labai puikiai matosi, jei saulė apšviečia. Pasislėpę po šakom, žolėse, prie kankorėžių užsimaskavę, atrodytų, kaip slėptųsi“, – sako L. Simanavičius.

Miškininkas kasmet šeimą palepina skaniais grybais. Tačiau gražūs bobausiai nors ir valgomi, juos gaminant reikia būti atsargiems. Grybuose randamas toksino-giromitrino. Jis tirpus vandenyje, atsparus karščiui, tačiau kelis kartus grybus apvirus po 10-15 minučių, vis keičiant vandenį, iš jų pasišalina didžioji dalis nuodingų medžiagų.

Pažįstantys miškus gamtininkai sako, kad nederėtų rinkti apdžiūvusių bobausių ir kad grybai, augantys šlapioje dirvoje ir lietingu oru, yra mažiau nuodingi. Tačiau juos apvirti du ar tris kartus vis tiek būtina.

Dzūkijos miškuose po poros savaičių turėtų pradėti dygti ir briedžiukai.

„Auksinė taisyklė – rinkti tai, ką pažįsti. Dėl šventos ramybės geriau pasiieškoti briedžiukų, nes tai čia kiekvienas prisiima asmeninę riziką. Nors man asmeniškai pavasarį paragauti kartą ar du bobausių norisi. Yra įprastinis toks Dzūkijoje rudas, ir yra dar didysis bobausis, kur lapuočių miškuose užauga didelės galvos, ir jisai irgi gražus, bet vienodai to giromitrino turi. Dar būna rudeniniai bobausiai, va žmonės sako rugpjūtį ar rugsėjį radom, ne visai panašūs į bobausius. Aukšliagrybiai, kuriems bobausiai priklauso, ten gali būti ir kaip kiškio ausys, ir kaip kažkokios briedžio kepenys išmestos“, – sako Dzūkijos nacionalinio parko atstovas Mindaugas Lapelė.

Pasak gamtininkų, pirmieji grybai – kreivabudės pavasarį Dzūkijoje pasirodo dar anksčiau nei bobausiai. Tačiau jų grybautojai nerenka.

„Pirmieji grybai yra gluosninės kreivabudės. Kažkas tokio panašaus kaip parduotuvėse būna visokie tie japoniški šitaki grybai. Tai jos gali per atlydį, atodrėkį vasarį ar kovo pradžioj, tokios kaip ūmėdės ant medžio išaugusios, su kotu, visai nepanašios į tas standartines kempines. Ir auga kartu su bobausiais“, – sako M. Lapelė.

Margioniškė Onutė sako kreivabudes pažįstanti, tačiau jų nerenka, o vos ne kasdien į mišką bėga bobausių. Tik dzūkai juos vadina „šmarškomis“. Margioniškė grybus gamina pagal savo receptą. Apverda du tris kartus, tuomet ant lašinukų kepa, prideda morkų ir svogūnų. Ir pabaigoje skanina grietine.

Pasak margioniškės, senieji dzūkai šių grybų nei anksčiau, nei dabar nevalgo. Tik renka. Dabar grybų perdirbėjai juos superka šviežius, o anksčiau supirkdavo tik džiovintus.

Bobausių nerenka vokiečiai, čekai, kaimynai lenkai. Šie lietuviški grybai pramoniniu būdu džiovinami labai paklausūs ir keliauja į Skandinavijos šalis, Italiją ir Kanadą.