Naujienų srautas

Gyvenimas2020.04.30 09:11

„LRT pamokėlės“: visi ketvirtosios savaitės užsiėmimai – vienoje vietoje

LRT.lt 2020.04.30 09:11

LRT laida „LRT pamokėlės“ skirta ikimokyklinio, priešmokyklinio amžiaus vaikams ir 1–4 klasių moksleiviams. Projekto organizatoriai – visuomeninis transliuotojas LRT, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Kultūros ministerija. Iniciatyvos globėja – Diana Nausėdienė. „LRT pamokėlės“ prasideda 12 val. per LRT TELEVIZIJĄ, portale LRT.lt ir LRT feisbuke.

Pamokėlėse dažniausiai reikės spalvoto popieriaus, pieštukų, flomasterių, akvarelinių dažų, guašo, klijų, lipnios juostelės, vienkartinių lėkštelių, popieriaus, plonos vielutės ir pan.

PIRMADIENIS (balandžio 27 d.)

1. Žodis „KALBA“. Kodėl žmonėms tokia svarbi kalba? Pasakų kalba. Kas yra perkeltinė prasmė? Mokytojai Voksas ir Noksas – aktoriai Vytautas Kontrimas ir Julius Žalakevičius.

2. 5 Lietuvos regionų pristatymas. Šaras visoje Lietuvoje lankys savo gimines ir kalbėsis su jais visų regionų tarmėmis. Mokysis iš jų šokių ir dainų. Mokytojas – Modestas Jančiulis iš valstybinio ansamblio „Lietuva“.

3. Vabzdžių karalystė zoologijos sode. Kviesime vaikus pažinti vabzdžius, jų įvairovę, skirtumus, vystymosi ciklą, reikšmę gamtai. Sutiksime dainuojantį Madagaskaro tarakoną, vardu Zazu, sužinosime vabzdžių karalystės paslaptis. Mokytoja – Violeta Lazarevičienė, Lietuvos zoologijos sodo edukologė.

4. Kas yra skautai? Kaip jie atrodo ir ką dažniausiai veikia. Kokia skautų uniforma ir atributika? Išmoksime nusiųsti žinutę draugui naudodami balioną. Mokytoja – Eglė Liagaitė, skautė iš Lietuvos skautijos.

LRT pamokėlės. Kalbos svarba, vabzdžių karalystė zoologijos sode ir pažintis su skautais

ANTRADIENIS (balandžio 28 d.)

1 Kiaušiniai ir dantys. Per Velykas ir Atvelykį suvalgytas ne vienas kiaušinis, tad pakalbėkime apie juos. Pirmiausia trumpai aptarsime, kodėl vieni kiaušiniai rudi, o kiti balti. Kokių kiaušinių lukštai yra tvirtesni? Iš kokios medžiagos sudarytas kiaušinio lukštas? Mokytojas – dr. Ramūnas Skaudžius, Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto docentas

2 „Padainuokime kartu“. Pamokėlėje papasakosime, ką Lietuvoje senovėje veikdavo vaikai, kai nebuvo technologijų, telefonų ir kompiuterių. Smagiai kartu dainuosime piemenukų daineles ir seksime pasakas be galo. Mokytoja – Ingrida Raugaitė iš valstybinio ansamblio „Lietuva“.

3 Seniausi pasaulio gyventojai – ropliai. Smaugliukas Adomėlis pristatys savo draugus – kukurūzinį žaltį ir raštuotąjį vėžlį. Jis supažindins vaikus su roplio oda, kiaušiniais, dantukais. Bandysime įminti juodojo maišo paslaptį. Vaikai įgis žinių apie roplius. Mokytoja – Violeta Lazarevičienė, Lietuvos zoologijos sodo edukologė.

4 Morzės abėcėlė. Kas tai? Kaip ji atsirado? O kaip ją galima naudoti norint rašyti slaptus laiškus? Pamokoje mokysimės, ką reiškia tie Morzės taškiukai, parodysime kelis skirtingus jų naudojimo variantus. Vedėjas – Audrius Garška, skautas iš Lietuvos skautijos.

LRT pamokėlės. Laida apie Morzės abėcėlę, kiaušinius ir seniausius pasaulio gyventojus – roplius

TREČIADIENIS (balandžio 29 d.)

1. Žodis „GARSAS“. Kas yra garsas? Kam gyvūnams ir žmonėms reikalingos ausys? Kas lietuvių mitologijoje „pats garsiausias“? Mitai apie griaustinį. Ką apie garsą pasakoja fizikai? Mokytojai Voksas ir Noksas – aktoriai Vytautas Kontrimas ir Julius Žalakevičius.

2. Lietuvių liaudies muzikos instrumentai. Supažindinsime su lietuviškais instrumentais. Grosime ir klausysimės muzikos. Sužinosime, kokiais namuose turimais daiktais galima groti. Mokytojas – Algirdas Jedemskis iš valstybinio ansamblio „Lietuva“.

3. Paukščių karalystė. Supažindinsime su paukščiais zoologijos sode. Sužinosime apie jų unikalumą, plunksnų galią, snapų bei kojų formų įvairovę ir skirtumus. Pasidomėsime, kuo paukščiai minta, kokius kiaušinius deda. Mokytoja – Violeta Lazarevičienė, Lietuvos zoologijos sodo edukologė.

4. Kaip surišti tikrą skautišką mazgą? Kodėl jie svarbūs? Sužinosime įvairių mazgų paskirtį bei istoriją. Kaip užsirišti batą, kad jis neatsirištų? Kaip „surišti“ draugystę? Mokytojas – Juozas Bičkūnas, skautas iš Lietuvos skautijos.

LRT pamokėlės. Lietuvių liaudies muzikos instrumentai, paukščių karalystė ir skautiška pamoka

KETVIRTADIENIS (balandžio 30 d.)

1. Kas yra chemija? Vandeniui atsparūs paviršiai. Kaip keičiasi medžiagų išvaizda ir savybės? Kaip pasigaminti paviršių, ant kurio vandens lašeliai ridinėtųsi tarsi mažyčiai kamuoliukai? Visiškai pakeisime servetėlės savybes – ji nebesugers vandens. Galiausiai pasigaminsime nešlampančio smėlio. Mokytojas – dr. Ramūnas Skaudžius, Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto docentas

2. Visų regionų kostiumų pristatymas. Šaras pademonstruos autentiškus kiekvieno regiono kostiumus ir išskirtinius aksesuarus: klumpes, juostas, delmonus. Mokytojas – Modestas Jančiulis iš valstybinio ansamblio „Lietuva“.

3. Pasaulio gyvūnų dėlionė. Pasakosime apie kupranugario vilna, tigro, liūto, leopardo kailius, gyvatės ir voro išnaras, vėžlio kiautą, paukščių plunksnas. Atskleisime rūšių įvairovę, jų prisitaikymą gamtoje. Mokytoja – Violeta Lazarevičienė, Lietuvos zoologijos sodo edukologė.

4. Skautų priesakas „Skautas – gamtos draugas“. Pakalbėsime, kaip galime prisidėti prie aplinkos saugojimo namuose. Atliksime eksperimentą, kuris mums primins vasarą ir vandens svarbą. Mokysimės pasigaminti vandens filtrą! Mokytoja – Urtė Alksninytė, skautė iš Lietuvos skautijos.

LRT pamokėlės. Pažintis su chemija, Lietuvos tautiniai kostiumai ir pasaulio gyvūnų raštai

PENKTADIENIS (gegžės 1 d.) laisvadienis.

Ankstesnes „LRT pamokėles“ galite rasti čia.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi