Gyvenimas

2020.04.24 10:01

Virtualiai atidarytas 82-asis Zoologijos sodo sezonas: kamerai šypsojosi liūtai, žirafos, skraidantys Egipto šunys

LRT.lt2020.04.24 10:01

Nors per karantiną Lietuvos zoologijos sodo durys lankytojams užvertos, liūtus, lūšis, žirafas, zebrus ir krokodilus ar Egipto šunis buvo galima išvysti tiesioginėje 82-ojo sezono atidarymo transliacijoje internete. Be to, prižiūrėtojai pasakojo apie sodo gyventojus ir kokios permainos laukia po rekonstrukcijos.

1938-aisiais Kaune atidarytame zoologijos sode šiuo metu yra apie 250 skirtingų gyvūnų rūšių ir apie 2000 gyvūnų. Kuo jie minta? Ar prižiūrėtojas gali paglostyti liūtą? Kas rūpinasi zebro kanopomis? Kurie paukštukai vadinami meilės paukščiais? Į šiuos ir kitus tiesioginę transliacijų stebėjusiųjų klausimus atsakė zoologijos sodo darbuotojai bei prižiūrėtojai.

Virtualiojo 82-ojo sezono atidarymo proga Lietuvos zoologijos sodo feisbuko paskyroje vyko net kelturios tiesioginės transliacijos: apie plėšriuosius ir kanopinius žinduolius, šaltakraujus gyvūnus ir paukščius. Be to, išklausius prižiūrėtojų pasakojimų, mažiesiems siūloma parsisiųsti ir išspręsti specialias užduotis.

Paukščių skyriaus darbuotojai pasakoja apie skraidančius Egipto šunis, javinius ryžinukus, agapornius.

Kanopinių žinduolių skyriaus prižiūrėtojai pasakoja apie žirafas, kengūras, zebrus:

Dar šiek tiek apie kanopinius žinduolius, o taip pat Šaltakraujų gyvūnų skyriaus darbuotojai pasakoja apie roplius: balinius vėžlius, vandenines agamas, tinklinį pitoną ir kaimaninį krokodilą:

Plėšriųjų žinduolių skyriaus prižiūrėtojai pasakoja apie snieginius leopardus, lūšis, liūtus:

LRT.lt primena, kad kitąmet prasidės Kaune įsikūrusio zoologijos sodo rekonstrukcija, o jos darbus planuojama baigti iki 2023 metų vidurio.

Kaip pranešė Aplinkos ministerija, bus pastatyti nauji voljerai stumbrams, lokiams ir vilkams, lūšims, ūdroms, beždžionėms, gepardams ir kitiems gyvūnams. Išlaikant autentiškumą, bus renovuotas senasis pastatas liūtams, bus pastatytas egzotariumas – šilumamėgiams gyvūnams skirtas pastatas su edukaciniu centru.

Pasibaigus statyboms, vyks paruošiamieji darbai – bus apželdinama teritorija, užpildomi didžiuliai akvaterariumai, į naujus namus atvežama ir juose įkurdinama naujų rūšių gyvūnų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt