Gyvenimas

2020.04.23 23:34

Venecijos kanaluose pasirodė medūzos

LRT.lt 2020.04.23 23:34

Prieš kelias savaites pastebėti gražias ir ramiai plaukančias medūzas Venecijos kanaluose buvo neįsivaizduojamas dalykas. Tačiau koronavirusui sustabdžius pasaulį, medūzos pasirodė, rašoma CNN.

Biologas Andrew Mangoni užfiksavo vaizdo įrašą, kuriama matoma elegantiška Italijos miesto lankytoja plaukianti netoli Šv. Marko aikštės, kur paprastai būna apstu turistų.

Po to, kai Italija įvedė karantiną bandydama kontroliuoti COVID-19 plitimą, įprastai purvini kanalai Venecijoje buvo išvalyti. Dėl to vandens gyvūnus dabar galima matyti iš viršaus.

„Aš sugebėjau nufilmuoti medūzą, kuri tikrai netoli Šv. Marco aikštės plaukė tik keliais coliais žemiau vandens paviršiaus“, – CNN pasakojo A. Mangoni.

„Dėl atoslūgio ir mažo transporto eismo kanalų dugne nugrimzdo nuosėdos, o tai padidino vandens skaidrumą Venecijos kanaluose.“

Tačiau miesto valdininkai sako, kad švaresni vandenys nėra mažesnės taršos požymis. Mažėjant valčių plaukiančių kanalu skaičiui, nuosėdos yra tiesiog nejudinamos. Tačiau oro tarša vis dėlto sumažėjo.

Visose pasaulio vietose pastebimas gamtos sugrįžimas, dėl žmonių kelionių apribojimų ir karantino. Tyrinėjančios apleistas miestų gatves buvo pastebėtos kengūros ožkos ir pumos, o lokiai – tuščiuose nacionaliniuose parkuose.