Gyvenimas

2020.04.23 12:54

Šeštadienį Vilniuje kviečia bendrai maldai iš automobilių

LRT.lt2020.04.23 12:54

Šį šeštadienį „Žmonės Cinema drive-in“ kino teatre Vilniuje vyks renginys „Malda už tylius lyderius“, kurio metu Kauno arkivyskupas Kęstutis Kėvalas, pastorius Saulius Karosas, kunigas Algirdas Toliatas kvies visus Lietuvos žmones susitelkti bendrai maldai už medikus bei kitus šių dienų kasdienybės lyderius, tyliai dirbančius priešakinėse linijose, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Net trys šimtai žmonių, iš anksto užsiregistravusių į nemokamą renginį „Malda už tylius lyderius“, saugiai sėdėdami savo automobiliuose, taip pat turės galimybę išvysti išskirtinį keliautojo ir TV laidų vedėjo Bear Grylls pranešimą iš 2019 metų Pasaulinės lyderystės konferencijos (PLK) bei muzikos grupės „Iš arčiau“ pasirodymą. Planuojama, kad automobiliai į renginio vietą bus įleidžiami nuo 14 val., pats renginys truks iki 16 val.

Tyliu lyderiu galime būti kiekvienas

Anot kunigo Algirdo Toliato, dažnai įsivaizduojame lyderius charizmatiškus, kūrybingus, nepalaužiamus, na beveik kaip super herojus, tačiau ne mažiau yra svarbu yra ir ta tylioji lyderystė.

„Pavyzdžiui, pakelti šiukšlę savo aplinkoje. Ar bent jau nenumesti jos pačiam. Susilaikyti nuo užgaulaus komentaro ar piktdžiugiško kaltų ieškojimo. Tokia buitinė lyderystė, kur kiekvienas gali imtis mini iniciatyvų ir drauge su kitais bendraminčiais labai konkrečiai keisti pasaulį, pradedant nuo savęs. Didžiausia lyderystė – tai atlikti iš visos širdies savo pareigą ar net truputį daugiau, nesitikint jokios padėkos“, – tylios lyderystės principus vardina A. Toliatas.

Pasaulinės lyderystės konferencijos iniciatorius, „Miesto bažnyčios“ pastorius Saulius Karosas priduria, kad tylus lyderis visada yra tarnaujantis lyderis.

„Kai žmogaus dvasia pakyla aukščiau savo interesų ir eina aukotis, tarnauti ir padėti, visi tai stebintys yra įkvėpiami. Šiandien esame gydytojų įkvėpti ir atpažįstame, koks brangus yra pasišventimas Hipokrato priesaikai – tarnauti žmonijai ir saugoti žmogaus gyvybę. Norime susirinkti ir malda užtarti gydytojus bei sergančiuosius“, – teigia pastorius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.