Gyvenimas

2020.04.17 10:25

Lietuvos stačiatikių arkivyskupas sveikina artėjančių Velykų proga ir ragina senjorus būti pavyzdžiu jaunimui

LRT.lt2020.04.17 10:25

Balandžio 19 d., sekmadienį, stačiatikiai minės šv. Velykas. Kaip ir katalikų, stačiatikių Kristaus prisikėlimo šventę koreguoja koronaviruso pandemija. Penktadienį nuotolinėje Vyriausybės konferencijoje artėjančių stačiatikių Velykų proga į tikinčiuosius kreipęsis Vilniaus ir Lietuvos stačiatikių arkivyskupas metropolitas Inokentijus pabrėžė, jog Stačiatikių Bažnyčia laikysis visų karantino rekomendacijų.

„Velykos – ypatingas metas kiekvienam krikščioniui, nes meilės dvasia mus visus vienija. Ši vienybė būtent šiandien, kaip niekada, yra labai reikalinga, nes išgyvename neįprastą, sunkų metą – išgyvename koronaviruso infekciją visoje mūsų Žemėje“, – rusiškai į tikinčiųjų bendruomenę kreipėsi Vilniaus ir Lietuvos stačiatikių arkivyskupas metropolitas Inokentijus.

Žemiau pateikiame jo sveikinimą tikinčiųjų bendruomenei:

„Tūkstančiai žmonių jau serga. Kai kurie jau mirė, amžinąjį atilsį jiems. Ir todėl mums, krikščionims, kaip niekada reikia vieningų mūsų veiksmų ir, žinoma, vieningų maldų. Todėl, kad šiose maldose kreipiamės į Dievą tikėdami, kad tik jis gali sustabdyti šį mus puolantį pavojų.

Kai prasidėjo infekcija ir susirgo vis daugiau žmonių, mes sustiprinome savo maldas. Kiekvienų pamaldų metu kreipiamės į Dievą prašydami sveikatos susirgusiems, stiprybės tiems, kurie priešakinėse fronto linijose kovoja su šiuo virusu. Prašome stiprybės gydytojams, medikams, visiems, kurie kovoja. Tebūna palaiminti jų darbai.

Prašome Dievo pagalbos ir tiems, kurie organizuoja mūsų gyvenimą šiuo sunkiu metu. Todėl mes prisijungiame prie Romos katalikų bažnyčios akcijos 8 valandą vakaro melstis už visus skambant varpams.

Kreipiamės į visus krikščionis stačiatikius Lietuvoje, kad jie, tikėdami Dievu, viltųsi ir tikėtųsi jo gailestingumo, nes nėra nieko stipriau už Kristaus jėgą.

Taip pat raginame visus žmones laikytis medikų ir valdžios instrukcijų, nuorodų, nes tai padeda mums išsaugoti savo gyvybes. Ypač prašau šių taisyklių laikytis pagyvenusių žmonių. Tepadeda jums Dievas ir teišsaugo jūsų gyvybes, o jūs būkite pavyzdžiu jauniems.

Kreipiamės ypatingu žodžiu į visus, kurie mūsų klauso. Savo velykiniame sveikinime mes taip pat kalbame šia tema, raginame viltis Dievo gailestingumu, griežtai laikytis visų medicinos darbuotojų ir valdžios nurodymų. Tikėkime, kad Dievas bus mus gailestingas ir ši epidemija baigsis.

Jokie sunkumai, niekas negali mūsų atskirti nuo Jėzaus Kristaus prisikėlimo Velykų džiaugsmo. Dėkokime Dievui už viską, ką jis mums duoda. Tikėkime, jog jis bus mums gailestingas, ir šis pavojingas virusas baigsis, nes Dievas yra meilė. Dievas myli žmones, jų gailisi, nelinki jiems jokio blogio“, – kalbėjo Vilniaus ir Lietuvos stačiatikių arkivyskupas metropolitas Inokentijus.

Paklaustas, kaip stačiatikių bendruomenė priima susiklosčiusias aplinkybes, Vilniaus ir Lietuvos metropolitas Inokentijus džiaugėsi tikinčiųjų supratingumu. „Niekas iš tikinčiųjų neturi mums pretenzijų, jog meldžiamės užsidarę duris, be tikinčiųjų. O kai pamaldos baigiasi, mūsų bažnyčios yra atidarytos ir tikintieji gali užeiti, pasimelsti, uždegti žvakutę, palikti paminėjimui savo artimųjų vardus.

Tikimės, jog laikantis visų reikalavimų, praeis ir velykinės pamaldos. Stengsimės iki karantino pabaigos laikytis visų normų, kurios nurodytos“, – kalbėjo Stačiatikių Bažnyčios atstovas.

Koronavirusas pakoregavo ne tik Velykų šventimo tradicijas – į bažnyčias susirenkant mažiau žmonių, sumažėjo ir surenkamų aukų skaičius. „Žinoma, aukos ženkliai sumažėjo, bet turime nuolankiai tai priimti ir tikėti, kad su Dievo pagalba nugalėsime ir šiuos materialinius sunkumus“, – kalbėjo Vilniaus ir Lietuvos stačiatikių arkivyskupas metropolitas Inokentijus.

Duomenų, ar stačiatikių bendruomenėje fiksuoti užsikrėtimo koronavirusu atvejai, Stačiatikių Bažnyčios atstovas sakė neturintis.

Vilniaus ir Lietuvos stačiatikių arkivyskupo metropolito Inokentijaus sveikinimas – įraše:

Artėjančių Velykų proga pasveikinęs metropolitas Inokentijus senjorus ragino būti pavyzdžiu jaunimui
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.