Gyvenimas

2020.04.30 21:15

Beatos Nicholson virtuvėje – 30 metų kėdainietės Ramutės puoselėtas tortas „Medutis“

LRT TELEVIZIJOS laida „Beatos virtuvė“, LRT.lt2020.04.30 21:15

Iš Kėdainių į LRT TELEVIZIJOS laidą „Beatos virtuvė“ atvykusi Rimutė pasakoja, jog „Medutį“ kepa tik ypatingomis progomis. „Jis primena vaikystę. Yra paprastas, senoviškas, nieko įmantraus. Jame nėra jokių specialių kvapų, jis gaminamas iš natūralių produktų“, – sako moteris, Beatos Nicholson laidoje pasidalijusi savo firminiu medaus torto receptu.

Kone per tris dešimtmečius išpuoselėtas Ramutės medaus tortas ant jos stalo atsidūrė pagal receptą, rastą vokiškame žurnale, kurį Ramutei parvežė vyras.

„Kai prieš 30 metų ištekėjau, nelabai mokėjau kepti tortus, tačiau kai atsirado vaikai, reikėjo pradėti galvoti, kaip ir ką daryti. Viename žurnale radau šį receptą. Aišku, aš jį per tiek metų improvizuodama pakeičiau, bet man jis labiausiai toks tinka“, – sako B. Nicholson laidoje viešėjusi kėdainietė.

B. Nicholson sako niekada neatsisakanti medaus torto. „Čia toks dalykas, kurio tikrai norisi visada. Medaus tortas yra medaus tortas. Skanus dalykas, nors tu ką“, – šypsosi laidos vedėja ir kartu su Ramute rodo, kaip išsikepti medaus tortą.

Medaus tortui reikės:

500 g miltų

100 g sviesto

100 g medaus

200 g cukraus

3 kiaušiniai

5 g kepimo miltelių

1 šaukštelis kalėdinių prieskonių mišinio

2 citrinos

1,5 l 40 proc. riebumo grietinės

200 ml obuolių sulčių

150 g cukraus miltelių

Gaminimo būdas – įraše:

Vienoje virtuvėje – dvi kėdainietės: saldus, vaikystę primenantis „Medučio“ tortas
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.