Gyvenimas

2020.05.08 21:02

Beatos Nicholson virtuvėje garuoja pyrago „Draugystė“ pusbrolis – kvapnus varškės gardėsis su persikais

„Jokiu būdu nenorėčiau kritikuoti senovinių konditerijos šedevrų, pavyzdžiui, pyrago „Draugystė“. Man tas pyragas labai patinka, tačiau man jame, galbūt, per daug tešlos ir per mažai varškės, norisi daugiau gaivumo. Todėl vieną dieną paeksperimentavau ir padariau kažką panašaus, bet truputėlį kitokio“, – sako LRT TELEVIZIJOS laidos „Beatos virtuvė“ vedėja Beata Nicholson.

B. Nicholson siūlo varškės pyragą gardinti persikais – jie ir gražiai atrodo, ir yra skanūs. Tačiau vietoje jų galima naudoti, pavyzdžiui, keptus obuolius arba uogas. Jeigu jų neturite ir nenorite bėgti į parduotuvę, į pyragą dėkite tiesiog sluoksnį uogienės. Pyragui puikiai tiks konservuoti obuoliukai arba kriaušės.

Laidos vedėja įspėja, jog pyrago tešla pavyksta labai minkšta ir gležna, linkusi trūkinėti, todėl su ja reikia elgtis atsargiai.

„Pyrago svarbu nesudeginti, nes labai greitai paruduoja jo viršus. Jį galite kepti 35–40 min. su kaitra, o paskui orkaitę išjungti ir palikti pyragą, kol po truputį atvės.

Pyragas skanus ir šiltas, ir šaltas. Žinoma, pravėsusį pyragą patogiau pjaustyti. Jis be galo skanus dar dvi dienas, bet turbūt neišlauksite tų dviejų dienų, nes jeigu didesnė šeima, pyragas dingsta labai greitai“, – šypteli B. Nicholson.

Varškės pyragui su persikais reikės:

Tešlai:

150 g sviesto

2 šaukštų cukraus pudros

1 kiaušinio trynio

2 šaukštai grietinės

250 g miltų

Citrinos žievelės

Varškės įdarui:

3 kiaušinių

1 kiaušinio baltymo

100 g cukraus

600 g pusriebės varškės

100 g grietinės

1 citrinos sulčių ir šiek tiek žievelės

1 šaukšto miltų

Žiupsnio druskos

Skardinės konservuotų persikų

Gaminimo būdas – įraše:

Žymiojo pyrago „Draugystė“ transformacija: gardus varškės skanėstas su persikais