Gyvenimas

2020.04.16 14:53

Karantinas jau mėnesį kausto Lietuvą: kitokios Velykos, sulėtėjęs eismas, bundanti gamta

LRT.lt2020.04.16 14:53

Balandžio 16-ąją – lygiai mėnuo, kai dėl plintančio koronaviruso pandemijos Lietuvoje įvestas karantinas. Pradžioje pabūgę ir užsidarę namuose, bėgant savaitėms dalis tautiečių, paskatinti malonių pavasarinių orų, išėjo į gatves ir parkus.

Per karantiną atšventėme ir šv. Velykas. Pamaldos bažnyčiose vyko be žmonių, jie buvo kviečiami melstis iš savo namų, šv. Mišių klausyti per radiją, televiziją ar internetą. Šventinį Velykų savaitgalį buvo ribojamas patekimas į kitus miestus.

Kovo 16 d. paskelbus karantiną, užsidarė mokymo įstaigos, buvo uždraustas kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigų lankymas, duris užvėrė grožio salonai ir parduotuvės, išskyrus maisto, veterinarinių prekių ir vaistines.

Malonūs pavasariniai orai vilioja į lauką, tačiau net ir čia taikomi draudimai: draudžiama būriuotis daugiau nei dviem žmonėms, išskyrus šeimos narius. Einant iš namų privaloma medicinine, medžiagine kauke ar respiratoriumi prisidengti veidą.

Vis dėlto karantinas gamtai negalioja – sostinėje pražydo sakuros, karantino dienomis vis drąsiau išlenda pavasarinė saulė.

Sostinės padangėje pastebimai sumažėjo kylančių ir besileidžiančių lėktuvų, bent kuriam laikui gatvėse buvo apmažėję automobilių.

Sulėtėjus Lietuvos gyvenimui, karantino ribojimus pradedama po truputį švelninti. Šios savaitės trečiadienį Vyriausybė priėmė nutarimą, leisiantį karantino metu dirbti parduotuvėms, kurios užtikrins įėjimą iš lauko pusės bei teikti paslaugas, kurioms būtinas ne ilgesnis nei 20 minučių tiesioginis kontaktas.

Vyriausybė leis veikti parduotuvėms, į kurių patalpas patekti įrengtas atskiras tiesioginis įėjimas iš lauko pusės ir kurių patalpose ribojamas pirkėjų ir kitų lankytojų srautas – tai yra, užtikrinamas ne mažesnis nei 10 kvadratinių metrų vienam pirkėjų tenkantis prekybos plotas arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas pirkėjas.

Daugiau karantino vaizdų iš Lietuvos – nuotraukų galerijoje

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.