Gyvenimas

2020.04.17 22:04

„Beatos virtuvėje“ – firminių Editos Mildažytės kotletukų receptas

LRT TELEVIZIJOS laida „Beatos virtuvė“, LRT.lt2020.04.17 22:04

Smagu, kai yra laiko gaminti kasdien, tačiau nieko blogo maisto prisiruošti ir kelioms dienoms į priekį, sako 100-ojoje LRT TELEVIZIJOS laidoje „Beatos virtuvė“ viešėjusi žurnalistė, prodiuserė, televizijos laidų vedėja Edita Mildažytė. Būtent tokio patiekalo, kurį galima puode laikyti kelias dienas, receptu ji ir pasidalijo. Tai – firminiai Editos Mildažytės kotletukai.

„Mūsų maisto kultūra ir kūryba pasidarė tokia sofistikuota, viskas yra tik ką pagaminta, šviežia, rodos, gyventume kažkur aplink Viduržemio jūrą. Tačiau mano karta puikiai prisimena nuostabią metodiką, kai bet koks puodas būdavo užkaitinamas, susukamas į laikraščius, tada į patalus, ir parėję vaikai valgydavo šiltą naminį maistą. Ir tai yra niekuo neblogiau.

Suprantu, kad kai šeima susirenka šeštadienį ar sekmadienį, gali čia pat gaminti ir patiekti maistą. Tačiau man atrodo, kad žymiai protingiau yra padaryti paprastus kotletus ir juos laikyti per naktį šaldytuve, iš ryto įsidėti į mažą puodelį ir vėl pasišildyti“, – sako B. Nicholson laidoje viešėjusi E. Mildažytė.

Jos firminių kotletukų prašo į svečius atvykusios draugės, o kai E. Mildažytė savo troškintų kotletų nusineša į balių, juokauja, kad šie tiesiog sprogsta ore.

Editos Mildažytės kotletukams reikės:

2 vištienos krūtinėlės

4 šaukštai džiūvėsėlių

200 ml pieno

1 kiaušinis

1 morka

1 svogūnas

20 g sviesto

2–3 lauro lapai

2 kvapieji pipirai

2 juodieji pipirai

1 šaukštelis druskos

Gaminimo būdas – įraše:

Firminį kotletų receptą atskleidusi Edita Mildažytė: paprasti dalykai – patys skaniausi
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt