Gyvenimas

2020.04.14 17:53

Uždraustas grožis: už tvoros atsidūrusiame sakurų parke – pats žydėjimas

LRT.lt2020.04.14 17:53

Praėjusią savaitę Čijunės Sugiharos sakurų parke Vilniuje pasirodė pirmieji žiedeliai, o šią medžiai tiesiog sprogsta baltais ir rausvais žiedais. Tiesa, parką juosia tvora, o norintieji pasigrožėti žiedais kviečiami tai daryti internetu.

Šiemet, priešingai nei ankstesniais metais, gyventojai buvo įspėjami į sakurų parką neiti, nes dėl koronaviruso grėsmės šalyje įvestas karantinas.

Vilniaus miesto savivaldybė kartu su telekomunikacijų bendrove „Telia“ rado technologinį sprendimą ir pasiūlė sakurų žydėjimą stebėti internetu.

Tačiau vilniečiai prašymų neiti iš namų neišgirdo ir sakurų parkas dėl per didelio lankytojų srauto buvo uždarytas šeštadienį prieš pat Velykas.

Sakuros, dar vadinamos japoniškomis vyšniomis, žydi labai trumpai – kartais vos savaitę, o jei orai palankūs, žiedais džiugina ir dvi. Sakurų žiedai skleidžiasi palengva, ne visi medeliai pražysta vienu metu. Jų žiedai susprogsta tada, kai dar nežydi obelys, alyvos, kiti medžiai ar vėlyvesnės gėlės.

LRT.lt primena, kad Lietuvoje karantinas įvestas nuo kovo 16-osios. Gyventojams rekomenduojama viešose vietose dėvėti apsaugines veido kaukes, respiratorius arba kitas nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

Gyventojai įpareigoti parkuose ir kitose atvirose viešosiose vietose lankytis ir būti ne didesnėmis nei dviejų asmenų grupėmis, išskyrus tėvus su vaikais, laikytis saugaus atstumo, vengti tiesioginio fizinio kontakto, paisyti asmens higienos reikalavimų.