Gyvenimas

2020.04.13 07:45

Žemaitijoje ūkininkaujantis jaunas vyras, be pavasarinių darbų, pagalbos ranką tiesia ir medikams

Regina Montvilienė, LRT radijo laida „Gimtoji žemė“, LRT.lt2020.04.13 07:45

„Kiekvienas vienaip ar kitaip galime padėti, nes juk nežinome, kada mums patiems tos pagalbos prireiks. Jei nepadėsime medikams, mums tada niekas nebepadės“, – LRT RADIJUI sako ūkininkas Martynas Puidokas.


Kelmės rajone, 250 gyventojų turinčiame Kiaunorių kaime ūkininkauja Martynas Puidokas. Nors karantino sąlygomis sudėtingiau apsirūpinti atsarginėmis dalimis, įvairiomis kitomis prekėmis, tačiau dėl to, koronaviruso pandemijos metu, žemės ūkio darbai nestringa – vyras spėja ne tik visus pavasario lauko darbus nudirbti, bet ir pagalba medikams pasirūpinti.

„Mūsų ūkis yra šeimos ūkis. Aš, tėtis ir brolis turime atskirus ūkius. Bendrai pasėti turime 250 ha. Pirmuosius tręšimus jau atlikome. Dabar užsiimame sėjos darbais. Ruošiamės sėti cukrinius runkelius“, – nedaugžodžiaudamas išpyškina ūkininkas Martynas.

Taip, kaip buvo anksčiau, kad kažkas sugenda, sėdi į automobilį ir nuvažiavęs greitai nusiperki, jau nebeišeina padaryti.

M. Puidokas sako, kad dėl koronaviruso pandemijos keičiasi įprasti darbai.

„Iš anksto reikia numatyti, kas gali sugesti, ar ko gali prireikti, nes tiekimas kai kurių produktų yra sulėtėjęs, – pasakoja jis. – Esame tam tikrų detalių nusipirkę. Esamos funkcionuoja gerai, tačiau jaučiame, kad gali būti gedimų, tad užsipirkome jų į priekį. Taip, kaip buvo anksčiau, kad kažkas sugenda, sėdi į automobilį ir nuvažiavęs greitai nusiperki, jau nebeišeina padaryti.

Visų pirma paskambinau artimiausiai ligoninei – Tytuvėnų pirminės sveikatos ir priežiūros centrui – ir uždaviau paprastą, elementarų klausimą: ar galiu kuo pagelbėti, ar ko nors jums trūksta?

Ūkininkas sako, kad jį neramina koronaviruso pandemijos situacija Lietuvoje ir visame pasaulyje. Jaunas vyras nusprendė pats prisidėti prie šio viruso pasekmių likvidavimo. „Skaitome, stebime. Kiekvieną dieną tos žinutės darosi vis labiau gąsdinančios, neraminančios. Visų pirma paskambinau artimiausiai ligoninei – Tytuvėnų pirminės sveikatos ir priežiūros centrui – ir uždaviau paprastą, elementarų klausimą: ar galiu kuo pagelbėti, ar ko nors jums trūksta?“ – norą padėti medikams ir pirmuosius pagalbos veiksmus pasakoja ūkininkas.

Veiklus vyras išgirdo, kad ligoninei trūksta įvairių prekių. Martynas pasakoja pakalbinęs kaimynystėje ūkininkaujantį Rolandą Sabaliauską, kad šis taip pat prisidėtų prie pagalbos ruošimo. „Esu gan iniciatyvus ir feisbuke. Ten turiu ūkio puslapį, kuriame yra nemažai sekėjų. Taip pat esu sukūręs uždarą Kelmės krašto grupę. Ten patalpinau žinutę, kad visi, kas galite, pagelbėkite medikams, paklauskite kaimo daktarėlių, kuo jiems galite padėti, – pasakoja Martynas. – Medikams šiuo metu pagalba tikrai labai reikalinga.“

Taip ūkininkas sako pradėjęs ieškoti reikiamų medikams prekių ir jas tiekti bei perduoti saugiais būdais.

Parengė Vismantas Žuklevičius

Plačiau apie ūkininko Martyno pavasario darbus bei iniciatyvą pagelbėti medikams – radijo įraše


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.