Naujienų srautas

Gyvenimas2020.04.09 11:34

Gydytojas įspėja – vaikams iki dvejų metų apsauginių kaukių dėvėti negalima

LRT.lt 2020.04.09 11:34

Nuo rytojaus kaukės viešumoje bus privalomos, tačiau ką daryti su mažais vaikais? Vaikų chirurgijos gydytojas rezidentas Benediktas Jonuška pastebi, kad vaikams iki dvejų metų kaukių dėvėti negalima. Kaip apsaugoti mažuosius?

Gydytojas pastebi, kad nemažai tėvų klaidingai galvoja, kad net ir mažiesiems reikia dėvėti apsaugines kaukes. „Savo „Instagram“ paskyroje dariau trumpą apklausą apie tai, ar reikia kaukių vaikams iki 2-3 metų. Joje dalyvavo apie 600 sekėjų ir net 60% atsakė, kad mažyliams kaukės būtinos. Kiek pasižvalgiau literatūroje ir trumpai noriu parašyti, visgi kaip su tomis kaukėmis“, – apie paties atliktą apklausą pasakoja medikas, atkreipiantis dėmesį į tai, kad ne visiems vaikams galima dėvėti apsaugines kaukes.

Jo teigimu, vaikams iki 2 metų dėti kaukių NEGALIMA, nes:

– vaikų plaučiai mažesni už suaugusiųjų ir jie dažniau kvėpuoja;

– kūdikiai kvėpuoja tik per nosį, nemoka kvėpuoti per burną;

– su kauke kvėpuoti daug sunkiau ir didesnė tikimybė uždusti,

– todėl, kad iškvėptas CO2 yra įkvepiamas iš naujo ir pradeda trūkti deguonies;

– maži vaikai negali nusiimti kaukės ir padėti sau, todėl negalime kauke ar bet kuo kitu uždengti nosies ir burnos;

– dedant kaukes Covid-19 plitimas sumažėja, gal ir apsaugosit savo vaikus, bet nuo hipoksijos vaikai gali mirti daug greičiau.

Vyresniems nei 2-3 metų vaikams kaukės REKOMENDUOJAMOS. „JAV ligų kontrolės ir prevencijos centras rekomenduoja kaukes visiems vyresniems nei 2 metų vaikams dėvėti viešumoje, taip stabdant viruso plitimą.Bet kokiu atveju jeigu yra galimybė uždėkite vyresniems vaikams kaukes, tačiau geriausia likti namuose ir laikytis visų karantino sąlygų“, – pastebi gydytojas B. Jonuška.

Ką daryti? B. Jonuška pataria:

– likti namuose ir venkti nereikalingų kontaktų;

– pastoviai plauti rankas bent po 20 sekundžių;

– valyti dažnai liečiamus paviršius namuose;

– vėdinti namus;

– vyresnius vaikus mokyti, kad negalima liesti veido rankomis.

Jei nėra galimybės palikti vaiko namuose, laikykitės reikiamo bent 2 metrų atstumo, kuo mažiau viską lieskite rankomis, vaiką neškite kuo arčiau savęs (puikiai tiks nešyklė). Jei vaikas vežimėlyje, apdenkite vežimą, puikiai tiks apsauga nuo lietaus. Turėkite atskirą pledą, kuriuo apdengtumėte automobilinę kėdutę ar kitus paviršius, kur padėsite vaiką. Grįžus visuomet nusiplaukite rankas“, – vardija gydytojas B. Jonuška.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi