Gyvenimas

2020.04.14 06:58

Beata Nicholson apie cinamoninių bandelių bumą: tai – tobulas komforto maistas, buvimo namuose išraiška

Viktorija Lideikytė, LRT.lt 2020.04.14 06:58

Paskelbus karantiną, kai kurie laisvą laiką puolė išnaudoti virtuvėje. Populiariausiu karantino kepiniu turbūt būtų galima tituluoti cinamonines bandeles, kurių nuotraukų socialiniuose tinkluose – šimtai. Bandelių receptą savo laidoje išpopuliarinusi Beata Nicholson sako, jog gardėsis per karantiną tapo toks populiarus, nes ne tik suteikia malonumo skrandžiui, bet ir paglosto širdį.

Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto profesorius, Lietuvos istorinės virtuvės tyrinėtojas portalui LRT.lt sako, kad masiškai į virtuves per karantiną sugūžėję lietuviai nė kiek nestebina.

„Gaminimo namuose mada pastarąjį dešimtmetį Lietuvoje turėjo stiprią augimo tendenciją. Tai rodo ir gastronominių knygų rinka – dar iki krizės nuėjus į bet kurį knygyną, vienas didžiausių knygų skaičiumi ir įvairove būdavo receptų knygų skyrius.

Galbūt iki karantino buvo tokių žmonių, kurie norėjo gaminti, kuriems buvo įdomu, tačiau neturėdavo tam laiko. Dabar laiko atsirado daugiau, todėl šis gaminimo namuose sprogimas nestebina“, – kalba profesorius.

Kad internete prasidėjo cinamonių bandelių bumas, pastebėjo ir jų receptu pasidalijusi LRT TELEVIZIJOS laidos „Beatos virtuvė“ vedėja, kulinarinių knygų autorė Beata Nicholson. „Pirmąjį karantino penktadienį mano laidoje buvo parodytas cinamoninių bandelių receptas. Tą dieną juo pasidalinau ir instagrame. Nuo to laiko šimtai žmonių ėmė jas kepti, rodyti ir dalintis“, – portalui LRT.lt sako B. Nicholson.

Ir nors mielinių cinamoninių bandelių receptas – ne iš lengviausių, gardėsio receptu pasidalijusi B. Nicholson sako, jog šis kepinys glosto širdį, dėl to ir tapo toks populiarus.

„Pirma, cinamoninės bandelės – tikrai labai skanios. Na, o mieliniai kepiniai apskritai turi savo magiją, kelia tam tikrą komforto jausmą, malonus ir pats kepimo momentas, ir po namus pasklindantis cinamono kvapas. Cinamoninės bandelės – tobulas komforto maistas, o kadangi dabar visi namie, jos tapo ir puikia buvimo namuose išraiška“, – taip netikėtą cinamoninių bandelių bumą aiškina B. Nicholson.

Savo laidoje pasidalijusi cinamoninių bandelių receptu, B. Nicholson šmaikštavo, kad jos – tokios skanios, jog galėtų būti nelegalios, o ne vieną šeimininkę ar šeimininką gąsdinanti mielinė tešla turėtų būti įveikiama ir virtuvės naujokui.

„Nesibaiminkite, bandelių tešla tikrai nėra sudėtinga. Vienintelis dalykas, ko jai reikia, yra šiek tiek rankų darbo. Aišku, tešlą puikiai išminkysite ir elektriniais agregatais, bet minkyti rankomis yra didžiulis malonumas“, – savo laidoje kalbėjo B. Nicholson.

Cinamoninėms bandelėms ir pynei reikės:

Tešlai:

1 kg miltų

200 g sviesto

600 ml pieno

4 šaukštų cukraus

3 kiaušinių

2 šaukštelių druskos

14 g sausų mielių (arba 40 g šviežių)

Bandelėms:

4 šaukštų tirpinto sviesto (kepimo formos patepimui)

2 šaukštų cukraus miltelių

100 g sviesto

150 g rudojo cukraus

3 šaukštų cinamono

Pynei:

50 g sviesto

6 šaukštų cukraus

2 šaukštų cinamono

1 apelsino žievelės

Gaminimo būdas – įraše:

Gardžiausios cinamoninės bandelės: Beata Nicholson patikina – jos tokios skanios, kad galėtų būti nelegalios