Gyvenimas

2020.04.08 16:00

„Černobylio“ kostiumų kūrėjai iš Ispanijos aukoja veido kaukes medikams

LRT.lt2020.04.08 16:00

Ispanijoje įsikūrusi kino kostiumų studija „Peris Costumes“, bendradarbiavusi kuriant garsiąja televizijos dramą „Černobylis“, su COVID-19 kovojantiems medikams aukoja veido kaukes ir kitas priemones, informuoja „Screen Daily“.

Bendrovė taip pat išnaudoja savo cechų Madride ir Lisabonoje pajėgumus, kad pasiūtų naujų apsauginių veido kaukių, chalatų ir šalmų, kurie bus skirti priešakinėse linijose su naujuoju virusu kovojantiems slaugos namų, ligoninių, policijos poskyrių, socialinių tarnybų ir savivaldybių darbuotojams.

„Gyvename košmare, kur realybė yra baisesnė už fantaziją, – sako „Peris Costumes“ generalinis direktorius Javieras Toledo. – Mūsų mintys su tomis šeimomis, kurios neteko artimųjų, su tais, kurie šiuo metu yra atsidūrę ties nežinomybės riba, su pagyvenusiais žmonėmis ar tais, kurių šeimos nariai grumiasi su liga. Dėl to negalime likti nuošaly, nes atėjo metas pasiūlyti savo pagalbą. Laikui bėgant, poreikiai tik auga, ir akivaizdu, kad jie nėra patenkinami taip operatyviai, kaip reikėtų.“

„Tai tik lašas jūroje, tačiau jau ne vienam žmogui padėjome, – sako direktorius. – Visi, dirbantys „Peris Madrid“ ir „Peris Lisbon“ cechuose labai prisideda, kad ši pagalba taptų realybe. Norime, kad mūsų pagalba, kino, televizijos ir teatro industrijos vardu, taptų bent nedidele paspirtimi šioje pragariškoje situacijoje.“

„Ši izoliacija geriau negu bet kas kitas parodė, kokios svarbios gali būti kokybiškos pramogos, ypač tokiais laikais kaip šie, taip pat ir ateityje, nors kartais šiai sričiai ir pritrūksta to pripažinimo, kurio ji nusipelno,“ – aiškina J. Toledo.

Odile Dicks-Mireaux buvo kritikų labai palankiai įvertintos dramos kostiumų dizainerė ir pelnė „Emmy“ nominaciją už išskirtinį istorinio kostiumo dizainą. Naujausias šios kostiumų dizainerės iš Jungtinės Karalystės darbas – režisieriaus Edgaro Wrighto juosta „Paskutinė naktis Soho“ (angl. „Last Night In Soho“).

HBO prodiusuotas „Černobylis“, kuris buvo filmuotas ir Lietuvoje, pasakoja šiurpą keliančią 1986 m. įvykusios branduolinės katastrofos ir ne vieną mėnesį trukusios jos padarinių šalinimo operacijos istoriją.

„Peris Costumes“ taip pat yra prisidėję kuriant kostiumus tokiems filmams kaip Ciro Guerros „Barbarų belaukiant (angl. „Waiting For The Barbarians“), kuriame vaidina Johnny Deppas, Romano Polanskio „Pareigūnas ir šnipas“ (angl. „An Officer And A Spy“), Pedro Almodovaro „Džiuljeta“ (angl. „Julieta“) ir Javiero Fesserio „Čempionai“ (angl. „Champions“).

Ispanija trečiadienį užfiksavo antrą iš eilės koranovirusine infekcija COVID-19 užsikrėtusių pacientų mirčių per vieną parą padidėjimą, ligai nusinešus dar 757 žmonių gyvybes ir bendram aukų skaičiui išaugus iki 14 555, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Pagal koronaviruso epidemijos aukų skaičių Ispanija yra antroji labiausiai paveikta šalis po Italijos.

Ministerija pridūrė, kad šalyje nustatytų naujų užsikrėtimo atvejų skaičius padidėjo nuo 140 510 iki 146 690.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.