Gyvenimas

2020.04.08 12:21

Karantino išbandymas – Vilniuje skleidžiasi sakuros, bet būriais prie jų traukti negalėsime

LRT.lt2020.04.08 12:21

Sušilus orui Vilniuje prasiskleidė pirmieji sakurų žiedai. Paprastai tarp Neries ir Konstitucijos prospekto esantį Čijunės Sugiharos sakurų parką prasiskleidus žiedams apgula žmonės, tačiau šiemet situacija kitokia – šalyje įvestas karantinas, tad grožėtis gamtos dovana reikės itin atsargiai.

Sakuros, dar vadinamos japoniškomis vyšniomis, žydi labai trumpai – kartais vos savaitę, o jei orai palankūs, žiedais džiugina ir dvi. Sakurų žiedai skleidžiasi palengva, ne visi medeliai pražysta vienu metu. Jų žiedai susprogsta tada, kai dar nežydi obelys, alyvos, kiti medžiai ar vėlyvesnės gėlės.

LRT.lt primena, kad Lietuvoje karantinas įvestas nuo kovo 16-osios. Gyventojams rekomenduojama viešose vietose dėvėti apsaugines veido kaukes, respiratorius arba kitas nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

Gyventojai įpareigoti parkuose ir kitose atvirose viešosiose vietose lankytis ir būti ne didesnėmis nei dviejų asmenų grupėmis, išskyrus tėvus su vaikais, laikytis saugaus kontakto, vengti tiesioginio fizinio kontakto, paisyti asmens higienos reikalavimų.

Dėl plintančio koronaviruso ir griežtų keliavimo apribojimų šįmet daugybė žmonių vasario pabaigoje negalėjo grožėtis Kinijoje žydinčiomis sakuromis. Botanikos sodas Šanchajuje buvo uždarytas, tačiau rožiniu žydėjimu kvietė gėrėtis internetu, siūlė dalyvauti virtualioje ekskursijoje. Sakurų žydėjimo metu kasmet į botanikos sodą suplūsdavo apie 100 tūkst. smalsuolių.

Koronavirusas užkirto kelią grožėtis sakuromis – rožiniu žydėjimu smalsuoliai kviečiami gėrėtis virtualiose ekskursijose
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.