Gyvenimas

2020.04.06 16:33

Balkonai virto šokių aikštelėmis: ispanai įkūrė kaimynų radiją, Prancūzijoje aidi klasikinė muzika

žiūrėkite įrašą
LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.04.06 16:33

Paryžiaus ir Liono aukštosios muzikos mokyklos paragino Europos muzikantus savo balkonuose groti klasikinę muziką ir šių namų koncertų įrašus platinti socialiniuose tinkluose su grotažyme „#Eurobalkonas“. Tačiau scena muzikantui gali tapti ne tik balkonas, bet ir namo stogas, ypač kai nuo jo atsiveria vaizdas į šiuo metu tuščią Romos aikštę.

Italijoje baigiantis savaitei vilčių teikė žinios apie mažiausią per dvi savaites koronaviruso aukų skaičiaus augimą, be to, pirmą sykį sumažėjo pacientų intensyviosios terapijos palatose.

Bet atsipalaiduoti dar labai anksti, tuščios gatvės ir aikštės tebėra dabartinės tikrovės simbolis. Gitaristas Iacopo`as Mastrangelo mėgina ją praskaidrinti koncertu ant namo stogo.

„Noriu padėti – tai geriausiai apibūdina mano ketinimą, noriu pažadinti viltį“, – sako muzikantas.

O štai Ispanijoje, Barselonoje, muzikantas kartu su tėvu gieda Italijos himną.

„Labą vakarą, kaimynai“, – skamba iš jų balkono. Jie – neprofesionalūs muzikantai, bet kai trys kambariokai iš savo balkono ėmė linksminti namuose pandemijos įkalintus kaimynus, sulaukė tokio pasisekimo, kad teko kurti savotišką kaimynų radiją.

Per internetą jie bendrauja su kaimynais, kurie užsako mėgstamų dainų ar ką nors nori pasveikinti su gimtadieniu. Retai pasitaikantys praeiviai, taip pat policijos pareigūnai kartais net ima šokti.

„Mūsų gatves valančius ponus ir policininkus – visus sveikiname“, – kalba ispanai. Bet didžiausi sveikinimai ir padėkos žodžiai keliauja pirmose kovos su koronavirusu gretose esantiems gydytojams.

Europos muzikantams – raginimas: balkonai tampa ir šokių aikštelėmis, ir koncertų salėmis

Į Paryžiaus ir Liono aukštųjų muzikos mokyklų akciją įsitraukusi profesionali smuikininkė turi slaptų vilčių: jos koncertai namų balkone – dar viena niša klasikinei muzikai.

„Įsivaizduoju, kaip žmonės bijo. Nerimo apimti ne tik menininkai, visi – žmonės parduotuvėse, smulkusis verslas. Katastrofa. Bet dar turime pasirengti realybei po karantino, kad kultūra, menu sustiprintume savo žmogiškumą, šeimos ryšius“, – kalba smuikininkė Stephanie-Marie Degand.

Ji groja baroko ir romantizmo muziką, yra ir kamerinio orkestro dirigentė, dėsto Paryžiaus konservatorijoje. Bet dabar eina į balkoną – viena arba su paauglėmis dukromis Madlena ir Gabriele, o mažorinis Bacho preliudas sulaukia aplodismentų iš aplinkinių balkonų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.