Naujienų srautas

Gyvenimas2020.04.06 12:00

„LRT pamokėlėse“ – vaikiška zumba ir patarimai, kaip prisijaukinti skaitymą

LRT.lt 2020.04.06 12:00

Eteryje parodyta pirmoji „LRT pamokėlių“ laida, sudaryta iš keturių maždaug 15 min. trukmės pamokėlių. Pirmojoje laidoje – patarimai, kaip skaitymą paversti malonumu, zumba vaikams ir jautrus pasakojimas apie tremtį.

LRT TELEVIZIJA nuo šios savaitės pradeda rodyti laidą „LRT pamokėlės“, skirtą ikimokyklinio, priešmokyklinio amžiaus vaikams ir 1-4 klasių moksleiviams. Pirmojoje projekto laidoje vaikų laukia net keturios pamokėlės:

1. Knygų klubas. Skaitymo receptas. Penki klausimai (Ką? Kur? Su kuo? Kada ir kiek? Kaip?), į kuriuos atsakę, gausite tobulą skaitymo receptą. Mokytoja Dovilė Pelegrimė.

2. Mokėjimas mokytis. Vaikai bandys ištarti ir parašyti savo vardą. Kiekvienas sužinos, kokios raidės yra jo varde, ir mokysis savo vardą užrašyti. Bandys įsiminti savo vardo pirmą raidę. Mokytoja Jana Valauskienė.

3. Tremtis. Vaikai sužinos apie tremtį. Ką reiškia žodis tremti (t. y. išvežti priverstinai). Papasakosime, kokius žmones kur vežė ir kodėl būtent į tokias šalis, kokios ten buvo gamtinės, gyvenimo sąlygos ir pan. Priminsime, kad tuomet dauguma jų buvo tokio amžiaus kaip ir vaikai, kurie klausosi pamokos. Pasakoja Rūta Ragauskaitė.

4. Vaikų zumba. Trenerė Kamilė Narkutė.

LRT pamokėlės. Pirmyn į knygų, raidžių ir atradimų pasaulį: nuo skaitymo recepto iki nuotaikingos zumbos

Pirmosiose laidose vaikai išgirs patarimų, ką daryti, kad knygos ir jų skaitymas taptų malonumu, bus kalbama apie Lietuvos istoriją ir jos reikšmingiausius puslapius, tačiau jie nebus skaitomi iš vadovėlių, o remsis asmenine patirtimi ir išgyvenimais.

Taip pat vyks ir specialiosios vaikams skirtos mankštelės, vaikai tyrinės pojūčius, susipažins su gamtinėmis medžiagomis ir erdvės formomis.

„Nuo pat pirmos karantino dienos LRT ėmėsi iniciatyvos pasirūpinti papildomu įtraukiančiu, edukuojančiu turiniu moksleiviams – šiuo metu kiekvieną darbo dieną LRT TELEVIZIJA transliuoja laidą moksleiviams „Įdomiosios pamokos tiesiogiai“.

Naujojoje laidoje „LRT pamokėlės“, konsultuodamiesi su ugdymo srities ekspertais, dėmesį skirsime mažiausiems mokinukams, pasiūlydami labiau jų poreikius atitinkantį edukacinį turinį, kuris papildys jų ugdymo namuose procesą“, – atkreipia dėmesį LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

„LRT pamokėlės“ bus transliuojamos kiekvieną darbo dieną nuo 12 val. per LRT TELEVIZIJĄ. Laidą sudarys keturios iki 15 min. trukmės pamokėlės, kurias ves mokytojai, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogai ir kitų sričių specialistai.

Prie projekto kviečiamos jungtis ir kitos ugdymo organizacijos ir įstaigos, iniciatyvos bei specialistai. Norintieji vesti pamokėles kviečiami užpildyti anketą.

Projekto organizatoriai – visuomeninis transliuotojas LRT, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Kultūros ministerija. Iniciatyvos globėja – Diana Nausėdienė.

Projektą padedantys įgyvendinti partneriai: Nacionalinė švietimo agentūra, Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovų asociacija, Respublikine ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija, Lietuvos mokytojų dalykininkų asociacijos, Valstybės pažinimo centras, Lietuvos nacionalinis muziejus, Lietuvos nacionalinė filharmonija, Valstybinis jaunimo teatras, Lietuvos nacionalinis kultūros centras, valstybinis ansamblis „Lietuva“, Lietuvos valstybės naujasis archyvas, Kernavės kultūrinis rezervatas, Vilniaus teatras „Lėlė“, įvairios bibliotekos, nevyriausybinio sektoriaus kultūros įstaigos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi