Gyvenimas

2020.04.05 11:00

Kunigas Toliatas per šias Velykas siūlo nepulti kaltinti ir neieškoti kaltų

Gabija Narušytė, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2020.04.05 11:00

Verbų sekmadienį Lietuvoje įprasta į namus iš bažnyčios parsinešti šventintas verbas, kadagio šakeles ar kitus žolynus. Tačiau šiemet, šalyje toliau tęsiantis karantinui, kunigas Algirdas Toliatas ragina šį sekmadienį ir Velykas sutikti saugiai ir pasirūpinti savo artimaisiais.

„Visi buvo pripratę, kad per Velykas susirenka visa šeima. O dabar ši situacija yra kitokia dėl saugumo. Ypatingai vyresnius žmones reikėtų pasaugoti ir švęsti kitaip. Tikriausiai pačios gražiausios Velykos – tai pasirūpinti tais, kurie yra šalia mūsų. Būti tais gerumo ambasadoriais“, – LRT RADIJO laidoje „Ryto garsai“ sakė kunigas.

„Šios Velykos yra visiškai kitokios, unikalios. Pirmą kartą mes turime tokias ir, tikiuosi, paskutinį. Bet kartu tai duoda mums ir unikalią galimybę – jeigu negalime eiti į plotį, tai reikia eiti į gelmę. Dažnai susitinkame, pasikalbame ir kartu žiūrime televizorių, kompiuterį ar dar kažką. Nebūtinai esame, nebūtinai visa širdimi ir visu buvimu. Čia galėtume kažką pakeisti“, – tęsia kun. A. Toliatas.

A. Toliatas sako, kad net bendraujant telefonu ar telekonferencijoje reikėtų sudėti visą save. Pati gražiausia Velykų šventė, anot jo, būtų, jeigu į akimirkas su artimaisiais sudėtume visą širdį.

Visa prasmė tiek Verbų sekmadienio, tiek Velykų „yra perėjimas per mirtį“, tikina kunigas. A. Toliatas sako, kad mumyse yra baimių, arogancijos, pykčio, nusivylimo ir kitų dalykų, kurie mums neleidžia gyventi pilnavertiškai.

„Kas yra Verbų sekmadienis. Prisiminkime, kaip Kristus atjoja ant asilaičio į Jeruzalę, kur žmonės pasitinka, o po kelių dienų pasmerkia ir prikala prie kryžiaus. Mūsų laikais, manau, šis Verbų sekmadienis irgi turi tam tikrų panašumų. Įbaiminti ligos, nestabilumo žmonės kartais reaguoja labai nepasvertai. Pagauna toks minios, paniekos jausmas – galime labai lengvai pasmerkti arba pasiduodame minios instinktui.

Čia mums verta susimąstyti, pagalvoti ir peržengti savo ribotumą tam, kad pasižiūrėtume plačiau. Čia ir yra, manau, šių metų Verbų sekmadienio prasmė. Kaip nepulti kaltinti ir neieškoti kaltų, bet pagalvoti, ką mes galime padaryti drauge, kaip mes galime mobilizuoti, ką aš galiu padaryti. Visada yra lengviau pasakyti, ką kitas turėtų daryti“, – Velykų prasmę įvardijo kunigas.

Anot jo, šio Velykos, viena vertus, skurdžios bendravimo prasme, kita vertus, tinkamai išnaudojamos jos gali būti labai turtingos.

Visą pokalbį klausykite LRT RADIJO laidoje „Ryto garsai“.


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.