Naujienų srautas

Gyvenimas2020.04.01 16:48

Profesionalai susivienijo teikti nemokamą psichologinę pagalbą medikams

LRT.lt 2020.04.01 16:48

Psichikos sveikatos specialistų noras solidarizuotis su šiuo metu „kovos lauke“ esančiais medikais pavirto į savanorišką projektą. Nuo kovo 22 d. registruodamiesi tinklalapyje www.medo.lt medikai ir jų artimieji gali gauti nemokamą nuotolinę psichologinę pagalbą pandemijos metu, rašoma pranešime.

Medikų palaikymo iniciatyva prasidėjo nuo Depresijos gydymo centro ir, prisijungus Jaunųjų psichiatrų asociacijai (JPA) bei Vilniaus geštalto institutui (VGI), vos per savaitę sujungė virš 150 psichologų ir psichoterapeutų, kurie pasiryžę medikus ir jų artimuosius konsultuoti savanoriškai.

Dauguma specialistų yra iš 16 skirtingų Lietuvos psichikos sveikatos profesionalus vienijančių organizacijų (organizacijų sąrašas čia). Sklandžią projekto veiklą užtikrina 7 savanorių iš VGI ir JPA komanda, kuri kasdien nuo 7 val. iki 20 val. yra pasirengusi suderinti konsultacijas bei atsakyti į besikreipiančiųjų ir specialistų klausimus.

Registruodamiesi konsultacijai medikai ir jų artimieji gali pasirinkti norimą konsultacijos būdą – vaizdo (Skype, ZOOM) arba telefoninį skambutį. Visose konsultacijose specialistai laikosi konfidencialumo ir psichologinio darbo etikos principų.

Konsultacijos gali būti vienkartinės arba tęstinės, o viena konsultacija gali trukti nuo 15 min. iki 1 valandos – šie klausimai aptariami konsultacijos metu. Iniciatyvoje yra specialistų, kurie gali konsultuoti ne tik lietuvių, bet ir anglų, rusų, lenkų ar kitomis kalbomis.

Per savaitę į mus kreipėsi iš viso 15 žmonių, daugiau negu pusė yra medikai, kita dalis – medicinos darbuotojų artimieji. Ketvirtadalis besikreipusiųjų sutarė dėl tęstinių konsultacijų. Ateityje, tiek dėl didėjančios įtampos, tiek dėl didesnės informacinės sklaidos, prognozuojame didesnį besikreipiančiųjų skaičių.

Universalios, ne tik šiame projekte iškylančios temos, dėl kurių pagalbos kreipiasi medikai ir jiems artimi žmonės – nerimas, baimė susirgti, izoliacija nuo artimųjų, nemiga, pervargimas, susidūrimas su mirtimi, neapibrėžtumas ir kitos su virusu susijusios temos.

Projekto partneriai: www.medo.lt, Jaunųjų gydytojų asociacija ir VPSC Savižudybių prevencijos biuras. Bendradarbiaujame ir su projektu „Stiprūs kartu“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi