Naujienų srautas

Gyvenimas2020.04.01 12:50

Karantinas pakoregavo Užupio „Nepriklausomybės“ dienos planus, bet šventės nesugriovė

LRT.lt 2020.04.01 12:50

Užupio meno inkubatorius kviečia prisijungti prie iniciatyvos #UžDraugus ir kūrybiškai paminėti Neprigulimybės dieną, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Ši balandžio 1-ąją minima Užupio respublikos šventė kasmet pritraukia minias žmonių. Visi, neabejingi Užupiui, tądien plūsteli pro muitinėmis tampančius tiltus, kortuoja tradiciniuose „Durniaus“ turnyruose, stebi daugybę kitų renginių, bičiuliaujasi ar tiesiog tingiai mėgaujasi ypatinga Neprigulimybės šventės nuotaika.

Karantinui sukausčius ir Užupio respubliką, jos muitinės šiais metais savo vartų neatkels, o gatvės gyvens tik praėjusių metų šventės prisiminimais. Vis dėlto stengdamasis išlaikyti tradiciją gyvą, Užupio meno inkubatorius kviečia likusius namuose – taigi, kone visus! – nepamiršti šios svarbios Užupiui dienos ir paminėti ją iš popieriaus iškerpant po Užupio Respublikos simbolį – delną.

Visi geros valios užupiečiai ir vilniečiai yra kviečiami kirpti popierinius delnus, galbūt papuošti spalvomis, linkėjimais ar kitomis žinutėmis draugams. Šiuos savo rankomis sukurtus simbolius prašoma pasikabinti lange, kieme, ant durų ar balkone, o jų nuotraukas kelti Užupio meno inkubatoriaus feisbuko paskyroje. Jų čia pasipylė nuo pat ryto.

Smagus pasivaikščiojimas po Užupį – laidoje „Daiktų istorijos“:

Daiktų istorijos. Grafo Zubovo palikuonys ir Užupio Respublikos istorijos
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi