Gyvenimas

2020.04.01 06:54

Kelmiškė atidarė kaukių siuvimo fabrikėlį: kviečia išsirinkti ir nusikabinti tiesiai nuo tvoros

Viktorija Lideikytė, LRT.lt2020.04.01 06:54

„Čiupkit, kam reikia“, – griebti ant tvoros pakabintą rankų darbo kaukę kraštiečius feisbuke ragina kelmiškė Regina Šutaitė. Neatlygintinai spalvingas kaukes dalijanti moteris sako, jog šios nuo tvoros dingsta akimirksniu, o vietoje jų išdygsta stiklainis medaus, šokoladas, žagarėliai. Be darbo dėl karantino likusi moteris iš pomėgio pelnytis nenori – sako, tokiu metu, kaip šis, padėti vieni kitiems turėtų visi.

Dėvėtų rūbų prekyba užsiimanti moteris pasakoja, kad dėl karantino jos darbai sustojo, tačiau ji nutarė nepasiduoti nuoboduliui. Iki tol savo pirkėjams siuvusi ekologiškus maišelius, Regina per karantiną nuo aukšto nusikėlė ten dulkėjusią siuvimo mašiną ir sumanė pabandyti pasiūti veidą dengiančią kaukę.

„Vos spėju kaukes pakabinti, nufotografuoti, įkelti į feisbuką, o jų jau nebėra. Žmonės sužino vieni per kitus, per kaimynus, kaukių ateina ir pensininkai. Pasirodo, jie irgi naudojasi socialiniais tinklais“, – šypsodamasi portalui LRT.lt pasakoja kelmiškė Regina, kraštiečius kviečianti nesikuklinti ir nuo jos tvoros pasiimti dailiai pasiūtą rankų darbo kaukę.

Kelmiškė prisijungti prie sumanymo pakvietė ir savo drauges, tad šiuo metu Kelmėje veikia tikrų tikriausias kaukių siuvimo fabrikėlis.

„Pirmosios kaukės man išėjo nelabai kokios, bet vėliau viena draugė pasidalino iškarpa. Prie siuvimo prisidėjo ir kita pažįstama, likusi be darbo. Atsiliepė dar viena moteris, siuvėja, ji turi siuvimo mašiną.

Pamačiusi mūsų kaukes feisbuke, viena moteris iš Šiaulių per paštomatą atsiuntė mums krūvą gumyčių, nors aš jos net nepažįstu“, – žmonių gerumu džiaugiasi Regina.

Labiausiai savo rankų darbo kaukėmis apdalinti ji nori sunkiai besiverčiančius žmones. „Kažkurią dieną mieste pamačiau žmogų, einantį su purvina vienkartine kauke. Pasikviečiau jį, sakau, ateik, duosiu naują“, – pasakoja moteris. 15 kaukių Regina nuvežė ir į vietinį ūkį, jei reikės, ji su bičiulėmis pasiryžusi iš marlės siūti kaukes ir medikams.

Tiesa, dalindama kaukes moteris griežtai laikosi vienos taisyklės – jas dovanoja neatlygintinai. „Dabar toks laikas, kad, man atrodo, būtų puiku, jeigu kuo nors dalintųsi visi. Kelmiečiai – geri žmonės, vieni medikams siūlo maistą, kiti pasisiūlo atvežti maisto kaimynams.

Dar gruodį pastebėjau, kad su mano verslu darosi liūdna, bet argi iš kaukių praturtėsi... Galėčiau už jas imti po eurą, bet pasižadėjau kaukes dalinti nemokamai, gal tuo ir pritraukiau žmones“, – kalba Regina.

Naujiems kaukių šeimininkams Regina nepatingi duoti ir aiškią instrukciją, kaip daiktą prižiūrėti. „Visada sakau, kad žmogus kaukę išsiplautų, išsilygintų, dezinfekuotų. Visgi daiktas – daugkartinis, iš natūralaus audinio“, – sako moteris.

Kadangi už kaukes neima pinigų, Regina prie tvoros randa įvairių gėrybių. Dėkingi kraštiečiai atneša šokolado, medaus, už kaukę atsidėkodama kaimynė atnešė šviežiai iškeptų žagarėlių.

Moteris sako audinių namuose turinti tiek, kad kaukėmis pavyktų apdalyti visus Kelmės gyventojus, svarbu, kad užtektų sveikatos. „Vos spėjame suktis – mano virtuvėje ant stalo baisi netvarka, draugė sako, kad dabar nė šeimos nebeturi“, – juokiasi Regina.

Moteris pasakoja jau sulaukusi prašymų atsiųsti kaukių į Vilnių, kitus miestus, net užsienį. „Kiti siūlosi sumokėti, prašo atsiųsti per paštomatą, sako apmokėsiantys siuntimo išlaidas. Visgi noriu pabrėžti, kad kaukes siūtis gali visi.

Galiu duoti iškarpas, jas net sukirpti. Pasisiūti kaukę tikrai nėra sudėtinga, aš ir pati nesu siuvėja. Juk karantinas, visi dejuoja, ką veikti. Sakau: siūkit – išgaruoja visi rūpesčiai, pasimiršta problemos“, – tikina Regina.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt