Gyvenimas

2020.03.31 11:38

Pertraukėlė tarp darbų: sėdėdami ant sofos pasižvalgykite po Versalio, Jekaterinos ir kitus rūmus

LRT.lt2020.03.31 11:38

Nors paskelbtas karantinas nuliūdino ne vieną keliautoją ir užkietėjusį nuotykių ieškotoją, susiklosčiusios aplinkybės tapo puikia proga ieškoti kelionių alternatyvų. Vieną tokių siūlo platforma „Google Arts & Culture“, suteikianti galimybę leistis į virtualius turus po garsiausius Europos rūmus. Šiandien po Versalio, Bakingamo rūmus ar Edinburgo pilį galite pasižvalgyti nekišdami nosies iš namų.

Versalio rūmai, Prancūzija

Pradžioje statyti kaip karaliaus Liudviko XIV-ojo medžioklės dvaras, o vėliau išplėsti ir tapę Prancūzijos karalių rezidencija, ištaigingieji Versalio rūmai stūkso Prancūzijos sotinės pašonėje.

Virtualus turas po Versalio rūmus nukels į garsiąją Veidrodžių salę, leis pasigrožėti garsiais meno kūriniais ir pasivaikščioti po milžiniškus, kruopščiai išpuoselėtus rūmų sodus.

Virtualų turą po Versalio rūmus galite rasti čia.

Bakingamo rūmai, Didžioji Britanija

Sėdėdami ant sofos galite apsilankyti ir Didžiosios Britanijos karališkosios šeimos rezidencijoje – Bakingamo rūmuose, kuriuose įrengti maždaug 600 kambarių!

Virtualaus turo metu galėsite žvilgtelėti ne tik į prabangiai įrengtus rūmus, bet ir pasigrožėti karališkosios šeimos apdarų kolekcija.

Virtualų turą po Bakingamo rūmus galite rasti čia.

Edinburgo pilis, Škotija

Jeigu svajojate aplankyti Škotiją, turbūt žinote, jog vienas svarbiausių šio krašto traukos objektų yra 12 a. pastatyta Edinburgo pilis.

Virtualiai lankydamiesi ant aukštos kalvos stūksančioje pilyje galėsite ne tik pajusti čia pat alsuojančią istoriją, bet ir pasigrožėti kvapą gniaužiančia miesto panorama

Virtualų turą po Edinburgo pilį galite rasti čia.

Šėnbruno rūmai, Austrija

Austrijoje esančiuose Šėnbruno rūmuose visus metus šurmuliuoja turistai iš viso pasaulio. Laimei, dabar norintys išvengti spūsčių ir ilgų eilių turi progą apsilankyti rūmuose virtualioje erdvėje.

Netoliese Vienos įkurti ir į „Unesco“ pasaulio paveldo sąrašą įtraukti rūmai buvo Habsburgų dinastijos vasaros rezidencija. Virtualus turas leis pažvelgti ne tik į rūmų vidų ir ten išrikiuotus eksponatus, bet ir pasivaikščioti po didžiulę rūmų teritoriją.

Virtualų turą po Šėnbruno rūmus galite rasti čia.

Jekaterinos rūmai, Rusija

Ištaigingieji Jekaterinos rūmai taip pat tarnavo kaip Rusijos carų vasaros rezidencija.

Nors virtualus turas po rokoko stiliaus Jekaterinos rūmus neleis pasmalsauti ir pasižvalgyti po pastato vidų, į rūmus verta pažvelgti bent iš išorės – mėlynos, auksinės ir baltos spalvų fasadas abejingų nepalieka!

Virtualų turą po Jekaterinos rūmus galite rasti čia.

Kazertos rūmai, Italija

Neapolio karalystės vadovų Kazertos mieste, pietų Italijoje pastatyti Kazertos rūmai yra vieni didžiausių 18-ame amžiuje pietų Europoje pastatytų rūmų ir viena didžiausių karališkųjų rezidencijų pasaulyje.

Rūmuose yra 1,2 tūkst. kambarių, o jų plotas užima kone 90 hektarų!

Virtualų turą po Kazertos rūmus galite rasti čia.

Parengta pagal tinklaraštį „Travel and Leisure“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.