Naujienų srautas

Gyvenimas2020.03.31 06:47

Kūrybininkai kviečia laikytis karantino: taiklus pastebėjimas – geriau už ilgą pamokymą

Galima valandų valandas pasakoti, kaip svarbu karantino laikotarpiu pasilikti namuose, bet kartais pakanka ir vienos taiklios frazės, kuri paveikia labiau už ilgus pamokymus. Tokio iššūkio ėmėsi „The Atomic Garden Vilnius“ reklamos mokykla, surengusi konkursą bei pakvietusi sukurti reklamas, skantinančias elgtis sąmoningiau.

Praėjusią savaitę Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus patarėjas Karolis Žukauskas savo feisbuko paskyroje pasidalijo kvietimu-prašymu kūrybininkams. „Turime 7 didelius reklaminius plotus mieste. Vietos įvairios – miegamuosiuose rajonuose, prie gatvių. Kadangi labai daug įmonių ar žmonių siūlo pagalbą, gal kas nors iš kūrybinių agentūrų nori pasiimti sukurti ką nors įdomesnio?

Įprastai turbūt galvosime apie Karantinas.lt talpinimą su trumpomis žinutėmis apie karantiną. Bet šios informacijos, tikiu, jau nemažai, tai gal galima į reikalą ir kūrybiškiau pažiūrėti – jei manote, kad reklama padės vilniečiams išgyventi karantiną, sakykit“, – rašė jis.

Pamatęs K. Žukausko įrašą „The Atomic Garden Vilnius“ reklamos mokyklos vadovas Jordis Šatūnas iškart suprato galintis prisidėti.

„Pamaniau, kad galima surengti konkursą, kurį pavadinome „Creative Brief Contest: Coronavirus edition“. Pakvietėme prisidėti mentorius, kurie galėtų pasidalyti savo įžvalgomis. Tokius renginius mokykla rengia porą kartų per metus, tad pamaniau, kad jau išbandyta koncepcija turėtų tikti ir šįkart, tik dabar viskas vyko nuotoliniu būdu internetu.

Šiuo metu reklamos agentūros labai užsiėmusios – kiekviena jų stengiasi išlaikyti savo darbuotojus, tad sukasi kaip tik gali. Taigi džiaugiuosi, kad vardan gero tikslo atsirado sutikusių bendradarbiauti“, – portalui LRT.lt pasakoja idėjos iniciatorius J. Šatūnas.

Dalyvių laukė trijų dienų interaktyvus kūrybinis maratonas, kuriame patarimais bei įžvalgomis dalijosi reklamos industrijos profesionalai: Rimantas Stanevičius, Tomas Ramanauskas, Arnas Aukštikalnis, Mantas Velykis, Aistė Jurė, Dominykas Žilėnas, Marius Lukošius, Regis Pranaitis, Renata Šarkauskaitė ir kt., vėliau tapę ir komisijos nariais bei atrinkę geriausius darbus.

Kadangi karantinas kuria ir tam tikrus apribojimus buvo pasirinktas „Copy based“ formatas, kurio esmė – taikli frazė ar antraštė. „Dalyviai savo kūrinius atidavė mums, o mes perduosime juos ne tik Vilniui, bet ir visai visai Lietuvai. Maketai bus pabaigti agentūros „DDB Vilnius“ ir bus suteikta galimybė naudotis visiems miestams, kompanijoms, įstaigoms – visiems, kam to reikės, patikino J. Šatūnas.

„Seku įvairias reklamas apie viruso krizę socialiniuose tinkluose, matau, kokias reklamas kuria įvairios pasaulinės agentūros. Tikrai yra ir labai kūrybiškų, ir labai paveikių. Ir tikrai nemanau, kad sukurtos konkurso dalyvių yra kuo nors blogesnės. Be to, kai pasidalijau finalininkų darbais savo asmeninėje paskyroje, jie taip pat sulaukė labai gerų atsiliepimų. O jei žmonės taip reaguoja, manau, kad galime pasidžiaugti, kad viskas pavyko labai gerai“, – portalui LRT.lt sakė J. Šatūnas.

Beje, visi konkurso dalyviai sumokėjo simbolinį 15 Eur dalyvio mokestį, o visos konkurso metu surinktos lėšos pervestos „Laisvės TV“ iniciatyvai „Laikykitės, medikai!“.

Daugiau „Creative Brief Contest: Coronavirus edition“ dalyvių reklmaų – nuotraukų galerijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi