Gyvenimas

2020.03.28 09:43

Saksofonininkų pokalbį tarp balkonų sumanęs Rokas Barzdžius: karantinas pratęstas, reikės pakartoti

Gintarė Micevičiūtė, LRT.lt2020.03.28 09:43

„Groti per tokį atstumą yra šioks toks iššūkis, nes garsas vėluoja ir gan stipriai aidi tarp namų, tačiau įsivaizdavau, kad bus blogiau“, – šypsodamasis portalui LRT.lt pasakojo saksofonininkas Rokas Barzdžius, kuris kartu su kaimyniniame daugiabutyje gyvenančiu kitu saksofonininku surengė koncertą iš balkonų.

Dviejų saksofonininkų pokalbis penktadienio vakarą skambėjo sostinės Fabijoniškėse.

„Mintis kilo, kai trečiadienį 19 val, išgirdom plojančius kaimynus (palaikymo medikams akcija). Iškart prisiminiau, kad priešais esančiame name gyvena kolega saksofonininkas Juozas Kuraitis.

Tad jau kitą dieną paskambinau jam ir papasakojau visą idėją, kad galėtume šią akciją iškelti į kitą lygį ir palaikydami medikus bei praskaidrindami kaimynams nuotaikas galėtume pagroti duetu iš savų balkonų. Jis iškart jai pritarė ir pradėjom dėliotis planą“, – pasakojo R. Barzdžius.

Saksofonininkai kaimynams pagrojo du labai skirtingus kūrinius – populiariąją Camilos Cabellos „Senorita“ ir Eurikos Masytės „Laisvę“.

„Bradėjom „brainsormint“, koks čia lietuviškas kūrinys tiktų labiausiai ir garsiai namie pasidalinus mintimi žmona labai greitai pasiūlė sugroti Eurikos Masytės „Laisvę“. Visi kiti variantai kažkaip greitai nublanko ir sprendimas buvo tikrai greitas.

„Senorita“ gana kontrastingas „Laisvei“, tačiau mintis ir buvo per trumpą laiką suteikti ir džiaugsmo kaimynams, ir šiek tiek erdvės pamąstymams, tautiškumo jausmui. Dainoje yra poeto Justino Marcinkevičiaus eilės, žodžiai tikrai turintys gilią mintį ir prasmę. Kas galėjo pagalvoti kad ateityje „užsidarymas Tėvynėje“ įgaus štai tokią prasmę“, – svarstė R. Bazdžius.

Muzikantai iš balkonų grojo nė nerepetavę, tik apsitarę, kuris pradės ir kokio ilgumo frazėmis „kalbėsis“ tarp balkonų. Improvizacija pavyko puikiai – kaimynai muziką palydėjo plojimais, šūksniais ir klausimais, kada saksofonininkai ir vėl išeis į balkonus.

„Kadangi karantinas pratęstas, matyt, reikės pakartoti, kad visiems linksmiau būtų jį išgyventi“, – šypsojosi R. Barzdžius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.