Gyvenimas

2020.03.27 13:52

Mėlynų žiedų kilimas užklojo sostinės Bernardinų kapines

LRT.lt2020.03.27 13:52

Kaip ir kasmet Vilniaus Užupio rajone esančiose senosiose Bernardinų kapinėse pražysta pavasario šaukliai – sibirinės scylės. Ir taip išskirtinė sostinės vieta tampa dar ypatingesnė. Mėlyni žiedeliai apsupa senus paminklus, kryžius, net uždengia kapus.

Sibirinė scylė yra viena ankstyviausių svogūninių gėlių. Šis augalas visai nereiklus, o Lietuvoje žinomas jau nuo 18 amžiaus. Pavasarį sibirinės scylės pražysta visur – ir laukinėse pievose, ir atvirose miestų erdvėse, tad ir kapinės – ne išimtis.

Sibirinės scylės užsisėja pačios. Vienoje vietoje gali augti 5–10 metų.Jų žydėjimo trukmė priklauso nuo saulės. Sibirinės scylės gali žydėti ir dvi savaites, tačiau jei oras staiga įkaista, jos džiugina maždaug savaitę.

LRT.lt primena, kad nuo kovo 16-osios Lietuvoje įvestas karantinas ir gamta grožėtis rekomenduojama pro langą arba žiūrint nuotraukas.

Šią savaitę Vyriausybė sugriežtino karantino sąlygas. Gyventojams bus rekomenduojama viešose vietose dėvėti apsaugines veido kaukes, respiratorius arba kitas nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

Gyventojai įpareigoti parkuose ir kitose atvirose viešosiose vietose lankytis ir būti ne didesnėmis nei dviejų asmenų grupėmis, išskyrus tėvus su vaikais, laikytis saugaus kontakto, vengti tiesioginio fizinio kontakto, paisyti asmens higienos reikalavimų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.