Naujienų srautas

Gyvenimas2020.03.25 21:55

Apsaugine kauke prisidengė ir vienas iš sostinės angelų – kviečia pasirūpinti savimi ir aplinkiniais

LRT.lt 2020.03.25 21:55

Siekiant priminti, kad karantino metu reikia būti sąmoningais ir laikytis rekomendacijų, ant LR Užsienio reikalų ministerijos (URM) pastato įsitaisęs angeliukas trečiadienį taip pat prisidengė apsaugine kauke.

Veikiausiai jau neįsivaizduojame sostinės be baltųjų angeliukų, įsitaisiusių ant kai kurių pastatų. Vienas ant URM pastato nutūpęs angeliukas trečiadienį prisidengė apsaugine kauke.

„Ši idėja kilo URM kancleriui Laimonui Talat-Kelpšai. Taip skatiname visus būti sąmoningais ir nešioti apsaugines kaukes, kad apsaugotume save ir šalia esantį“, – portalui LRT.lt sako Užsienio reikalų ministro atstovė žiniasklaidai Rasa Jakilaitienė.

Daugiau angeliuko nuotraukų – galerijoje.

LRT.lt primena, kad šalyje daugėjant koronaviruso atvejų, žinomi šalies žmonės taip pat ragina būti atsakingais bei primena, kaip svarbu laikytis griežtų karantino taisyklių – televizijos laidų vedėja, muzikologė Zita Kelmickaitė, režisierius Vytenis Pauliukaitis, dirigentas Donatas Katkus, aktoriai Vytautas Rumšas vyresnysis, Kristina Kazlauskaitė ir Larisa Kalpokaitė kviečia parodyti ragus – likti namie, neliūdėti ir šokti pagal nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos laimėtojų „The Roop“ muziką.

Šiuo metu medikams renkamos lėšos, o žymūs šalies dizaineriais nepailsdami siuva apsaugines kaukes bei kombinezonus, kad fronto linijose besidarbuojantys medikai galėtų bent kaip apsisaugoti. Socialinių tinklų veikėjas Mykolas Kleck netgi pasistengė visus geradarius surašyti, o jo sąrašas išėjo netrumpas. Apie 2 tūkstančius norinčių padėti žmonių suvienijo ir pilietinė iniciatyva „Stiprūs kartu“.

Kad būtų ką veikti šalies paaugliams, jau antrą savaitę LRT TELEVIZIJA transliuoja laidą vaikams „Įdomiosios pamokos tiesiogiai“, kurioje užduočių pateikia ir vaikams puikiai pažįstami eterio, muzikos ir teatro pasaulio veidai.

„Užsidaryk namuose – atsiverk pasauliui“ – tokiu šūkiu karantino laikotarpį pasitiko LRT, savo žiūrovams, klausytojams ir skaitytojams atrinkusi specialų turinį, kad laikas namuose neprailgtų.

Idėjų, ką veikti per karantiną paaugliams, pasidalijo ir šešiolikmetis Marius Mikelionis su bendraamžiais surinkęs ir aprašęs net 32 būdus, kaip paaugliams prasmingai išnaudoti karantino laiką namuose.

Ir nors šalį kausto karantinas, kai kurie pasiūlo originalių idėjų, kaip bent šiek tiek prablaškyti įtampą ar nuobodulį.

Fotografas Adas Vasiliauskas kviečia pro langą nusišypsoti dronui. „Supratau, kad karantino sąlygomis tai geriausia išeitis, nes galiu fotografuoti neturėdamas kontakto su kitais“, – apie kilusią idėją įamžinti vilniečių „Karantino portretus“ portalui LRT.lt pasakojo fotografas A. Vasiliauskas.

O kartais iššūkius vieni kitiems keliame patys – internete dalijamės vaikystės nuotraukomis ir stengiamės prisiminti smagias istorijas, kad bičiulius socialiniuose tinkluose priverstume nusišypsoti.

Dailininkas Vladas Mackevičius fiksuoja karantiną pasitelkdamas žymių Lietuvos žmonių atvaizdus ir perkeldamas juos į dabartinį kontekstą.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi