Naujienų srautas

Gyvenimas2020.03.25 16:21

Išgirskite: radijo laidų psichologinėmis temomis TOP 10

LRT.lt 2020.03.25 16:21

Laikydamiesi karantino visą laiką leidžiame namuose: čia gyvename, čia leidžiame laisvalaikį ir čia dirbame. Užsidarius namuose gali blogėti žmonių emocinė savijauta, keistis santykiai su artimaisiais, todėl svarbu pastebėti šiuos pokyčius, juos atpažinti ir išmokti tinkamai reaguoti.

LRT RADIJO ir LRT KLASIKOS klausytojai radijo eteryje galėjo išgirsti pokalbius su Lietuvos psichologais ir žymiais žmonėmis, kurie dalinosi savo patirtimi psichologinėmis temomis. Radijo laidų vedėjai atrinko vienus iš įdomiausių pokalbių ir sudarė radijo laidų psichologinėmis temomis įrašų TOP 10.

Šį rekomenduojamų laidų dešimtuką sudaro laidos apie nerimą, santykius, vaikus, paniką ir netgi gyvūnų asmenybes. Kviečiame atrasti dominančias temas ir išgirsti specialistų patarimus bei žymių žmonių gyvenimiškus patyrimus!

Radijo laidų psichologinėmis temomis TOP 10:

1. LRT RADIJO laida „Paraštės“. Tema: „Kaip tvarkytis su nerimu ir išmokti jį valdyti?“

Viena iš šiais laikais dažniau pasitaikančių emocinių problemų – nerimas. Laidoje kalbama apie tai, kada normalu jausti nerimą, o kada tai gali reikšti patologiją? Kaip tvarkytis su nerimu ir išmokti jį valdyti?

Svečiuose muzikos terapeutė Diana Gečė, dailės terapeutė Emilija Mecelicaitė ir psichologė, psichoterapeutė Kristina Paradnikė


2. LRT RADIJO laida „Čia ir dabar“. Tema: „Kodėl mes verkiame arba negalime pravirkti?“

Šioje laidoje girdėsite pokalbį su psichoterapeutu Gediminu Milašiumi ir psichologe Erika Kazakova apie verkimą. Kodėl mes verkiame arba negalime pravirkti? Kodėl psichologų kabinetuose visuomet padėta nosinių?

3. LRT KLASIKOS laida „Laikas pasikalbėti“. Tema: „Koronavirusas – kaip potvynis, kuriam turime pasiruošti ir išgyventi.“

Nerimas, baimė, stresas silpnina mūsų imunitetą. Kaip išgyventi karantino sąlygomis, kaip išlaikyti gerus santykius šeimoje, kaip įveikti nerimą ir paniką? Apie tai kalbamės su psichoterapeute, psichoanalitike Rema Židoniene.


4. LRT RADIJO laida „Čia ir dabar“. Tema: „Kaip mokyti vaikus reikšti emocijas ir sutelkti dėmesį į pykti?“

Laidoje psichologės Jurgitos Smiltės Jasiulionės pokalbis su psichologe, psichoterapeute Rima Breidokiene apie tai, kaip vaikus mokyti reikšti emocijas, sutelkti dėmesį ir valdyti pyktį.


5. LRT RADIJO laida „Paraštės“. Tema: „Kaip neprarasti tikėjimo savimi, kai neturi darbo?“

Žmogus neturinti darbo arba negalintis jo susirasti gali pradėti dvejoti savimi, savo galimybėmis, gebėjimais. Šioje laidoje kalbama apie tai, kaip neprarasti tikėjimo savimi, neturint darbo, kuo užsiimti, kaip pasiruošti ateičiai.

Svečiuose psichologas Antanas Mockus ir lektorė Raminta Girdvainė, taip pat telefonu kalbinome užimtumo tarnybos atstovę.


6. LRT RADIJO laida „Čia ir dabar“. Tema: „Ar gyvūnai turi asmenybę?“

Psichologas Antanas Kairys kalbina psichologę Vilmantę Pakalniškienę ir kinologę Vilmą Jazukevičiūtę. Ar gyvūnai turi asmenybę? Ar galima perauklėti šunis ir kaip žmogų veikia terapija su gyvūnais?


7. LRT RADIJO laida „Paraštės“. Tema: „Apie ramybės paieškas.“

Laidos pašnekovai: muzikantas, grupės „Golden Parazyth“ lyderis ir gamtos entuziastas Giedrius Širka, psichologė, psichoterapeutė Kristina Ona Polukordienė, aktorė, viena iš platformos „Nebegėda“ iniciatorių Beata Tiškevič ir medicinos gydytoja Odeta Ulvydienė.


8. LRT KLASIKOS laida „Pašnekesiai apie tave ir kitus“. Tema: „Kaip apsisaugoti nuo panikos skleidėjų?“

Visai neseniai daugelis ruošėsi badmečiui šluodami prekybos centruose kruopas ir miltus. Gandai, dezinformacija valdo mūsų elgesį. Kaip apsisaugoti nuo klaidingos informacijos? Kaip atskirti melą nuo tiesos? Faktus nuo nuomonės?


9. LRT RADIJO laida „Paraštės“. Tema: „Kaip geriau panaudoti laiką?“

Kaip išmokti geriau panaudoti savo laiką? Šioje laidoje – ramus, gražus ir prasmingų minčių suteikiantis pokalbis apie laiką ir tikslingesnį jo panaudojimą. Svečiuose Vilniaus Zen centro narys, tobulėjimo programų fasilitatorius Rytis Juozapavičius ir lektorius, verslininkas Mindaugas Grajauskas.


10. LRT KLASIKOS laida „Homo cultus. Istoriko teritorija“. Tema: „Baimė kaip gyvenimo dominantė“.

Kaip istorikai, antropologai, politologai ir kitų mokslų atstovai tyrinėja baimės jausmą? Kokią funkciją baimė atlieka mūsų gyvenime kaip emocija, mentaliteto struktūra ar politinė idėja?


LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi