Naujienų srautas

Gyvenimas2020.03.26 06:58

Savanoriai pluša toliau: vos per valandą paaukotu maistu aprūpino Druskininkų senelių namų gyventojus

Viktorija Lideikytė, LRT.lt 2020.03.26 06:58

Humanitarinę pagalbą karantino metu teikiantis Gynybos paramos fondas toliau demonstruoja pavyzdinį bendradarbiavimą – užtruko vos valandą, o nuveikė dar vieną gerą darbą. Praėjusią savaitę Kalvarijų pasienio poste įstrigusius vilkikų vairuotojus vaišinę šilta kareiviška koše, šįkart savanoriai maisto produktais aprūpino Kapčiamiesčio senelių globos namų gyventojus.

Iniciatyva prasidėjo tuomet, kai dėl šalyje įvesto karantino laikinai užsidaręs Druskininkuose esantis sveikatingumo centras „Upa Medical Spa“ dėl įstaigoje likusių daug nepanaudotų maisto produktų kreipėsi į „Maisto banką“. Apie tai sužinojusi organizacija iš karto susisiekė su Gynybos paramos fondo savanoriais, jiems į pagalbą atskubėjo ir Druskininkų savivaldybė.

„Kadangi nemažai produktų buvo gendantys – silkė, pieno produktai, šaldyti produktai – reikėjo pasirūpinti, kur juos laikyti. Druskininkų savivaldybė tokios galimybės neturi, tačiau mus nusiuntė į Kapčiamiesčio senelių globos namus.

Paskambinau į globos namus, paklausiau, ar priimtų maistą ir turėtų, kur jį laikyti. Jiems sutikus, kartu su pora Gynybos fondo savanorių nuvykome į sveikatingumo centrą, surinkome produktus ir pristatėme juos senelių globos namams“, – portalui LRT.lt pasakoja Gynybos paramos fondo koordinatorius Druskininkuose Dominykas Šinkonis.

Šiuo metu savanoriai turi dvi svarbias užduotis – ne tik padėti tiems, kuriems pagalba šiuo metu reikalingiausia, bet ir laikytis visų atsargumo priemonių, kad vieni kitiems nepakenktų.

„Iš pat pradžių dezinfekavome mašiną, dėžes, į kurias dėjome maistą. Turėjome respiratorius, mūvėjome pirštines, nuvežę maisto produktus palikome per atstumą nuo žmonių“, – apie tai, kaip į senelių namus vežė paaukotą maistą, pasakoja Dominykas.

Senelių globos namų gyventojams nuvežę maistą, Gynybos paramos fondo savanoriai išpildė ir Druskininkų savivaldybės prašymą – prie daugiabučių laiptinių iškabino informacinius plakatus su taisyklėmis, kaip elgtis per karantiną, ir numeriais, kur skambinti pajutus koronaviruso simptomus.

„Natūralu, kad dėl susiklosčiusios situacijos jaučiu šiokį tokį nerimą, tačiau norisi padėti tiems, kuriems pagalbos šiuo metu reikia labiausiai. Tiesiog stengiuosi galvoti, kad yra darbų, kuriuos turiu atlikti užtikrindamas maksimalų saugumą“, – apie savanorystę pasakoja Dominykas.

Kad saugumas – svarbiausia, pabrėžia ir Gynybos paramos fondo vadovas Vaidotas Malinionis. Jis džiaugiasi, kad šiandien prie fondo veiklos visoje Lietuvoje prisijungė jau daugiau kaip šimtas savanorių, tačiau sako, kad labai svarbu laikytis saugumo taisyklių.

„Ispanijoje buvo pavyzdžių, kai netinkamai kontroliuojami savanoriai teikė humanitarinę pagalbą ir pridarė daugiau žalos nei naudos, nes išplatino užkratą. Mes tuos pavojus labai gerai suprantame ir bandome centralizuotai aprūpinti savo savanorius medicininėmis kaukėmis, pirštinėmis, dezinfekciniais skysčiais.

Gera žinia ta, jog visi mūsų organizacijos nariai yra labai motyvuoti, įsiklauso į prašymus ir rekomendacijas, yra ryžtingai nusiteikę, todėl su jais malonu dirbti“, – portalui LRT.lt pasakoja V. Malinionis.

Gynybos paramos fondui šiuo metu pats darbymetis, savanoriai pluša ne tik Druskininkuose, bet visuose Lietuvos miestuose. „Mūsų tikslas – teikti humanitarinę pagalbą karantino metu tiems žmonėms, kurie negali nusipirkti maisto, vaistų ir kitų dalykų. Bendromis jėgomis bandome padėti ir organizuoti pagalbą“, – sako Gynybos paramos fondo vadovas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi