Gyvenimas

2020.03.23 17:55

Lietuvis iš tolimiausios Norvegijos salos Arktyje: pandemija ir čia juntama

LRT.lt2020.03.23 17:55

Svalbarde šiuo metu gyvenantis lietuvis Edgar Žigis čia atvyko visai prieš pat koronaviruso pandemiją – vasario 21-ąją. Nors sala yra Aukštutinėje Arktyje, dar už 1000 km į Šiaurę nuo Norvegijos šiaurės, grėsmė juntama ir čia.

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“ su atokioje saloje gyvenančiu E. Žigiu kalbėjosi teletilto pagalba. Nors miestelyje, kur įsikūręs E. Žigis, iš viso gyvena 2300 žmonių, pandemijos pavojus jaučiamas ir ten.

Arktyje dienas leidžiantis lietuvis: pandemija juntama ir čia

„Svalbardas priklauso Norvegijai, todėl sala jaučia sprendimus, kuriuos priima Norvegija. Jeigu universitetai uždaromi Norvegijoje, tai jie uždaromi ir Svalbarde. Neveikia bibliotekos, kavinės ir kitos viešos vietos“, – sako E. Žigis.

Į Svalbardą lietuvis atvyko studijuoti, planavo čia būti iki gegužės vidurio, tačiau dabar sunku spėti, kaip situacija dėliosis ateityje.

Pasak E. Žigio, gamta čia fenomenali: „Išeini ir jautiesi kaip pirmykštis žmogus, nes tyko daugybė pavojų, kurie nesutinkami civilizuotame pasaulyje. Kiekvieną dieną jautiesi lyg „Discovery“ ar „National Geography“ kanale, nes atsikeli – vaizdai nerealūs, laukinė gamta, gyvūnija“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.