Gyvenimas

2020.03.23 20:30

Fantazijos namuose neuždarysi: fotografas kviečia pro langą nusišypsoti dronui

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2020.03.23 20:30

Dėl karantino fotografui Adui Vasiliauskui teko pamiršti per artimiausius mėnesius suplanuotas fotosesijas, tačiau jis nenuleido rankų ir sumanė įamžinti „Karantino portretus“. Portalui LRT.lt jis pasakoja, kad žmonės greitai susidomėjo idėja, vieniems tapusia pramoga, išblaškančia nuobodulį, kitiems – doze optimizmo socialiniuose tinkluose.

A. Vasiliauskui labiausiai patinka įamžinti netikėtas ir pašėlusias idėjas. Net ir fotografuodamas vestuves, jis džiaugiasi, kai jaunieji mielai leidžiasi į avantiūrą, tad jo archyve – jaunieji neriantys į baseiną, šokantys į ežerą, plaukiantys kateriu, dviese ant vandenlentės, pozuojantys su Elviu Las Vegase, vežiojantys vieni kitus prekybos centro vežimėliu ar laikantys juokingus užrašus.

„Mano stilius tikrai netradicinis, galbūt net unikalus, nes kiek žinau, daugiau niekas nieko panašaus nedaro. Žinoma, tikiu, kad kai kuriuos tai atbaido, tačiau tikrai atsiranda nemažai žmonių, kurie nori įsimintinos ir kitokios nuotraukos, o fotosesija būna smagi ir jiems, ir man“, – pasakoja fotografas.

Iš fotografijos gyvenantį A. Vasiliauską praėjusį pirmadienį šalyje paskelbtas karantinas taip pat paveikė – buvo atšauktos kelios reklaminės fotosesijos ir renginiai, kuriuos jis turėjo fotografuoti.

„Taigi pradėjau sukti galvą, susirūpinau savo šeimos gerove artimiausiu metu. Minčių buvo įvairiausių, tačiau suprasdamas, kad tiesiog fotografuoti negaliu, sugalvojau pasinaudoti bepilote skraidykle, kurią papildomai naudoju dirbdamas.

Supratau, kad karantino sąlygomis tai geriausia išeitis, nes galiu fotografuoti neturėdamas kontakto su kitais“, – apie tai, kaip kilo idėja įamžinti vilniečių „Karantino portretus“ pasakoja fotografas. Galutinai mintis jam susidėlioti padėjo bičiulio, pasivadinusio Šventiniu bankuchenu sukurtas vaizdo įrašas „Atostogų planas per karantiną“.

Pati fotosesija trunka vos dešimt ar penkiolika minučių, o jos metu bendraujama telefonu. Tiesa, suderinti idėją ir sutvarkyti nuotraukas užtrunka gerą pusdienį ar net visą dieną. „Kartais idėjas pasiūlo žmonės, kartais aš. Tačiau nesinori, kad žmonės tiesiog mojuotų stovėdami balkone, tad raginu visus būti kūrybingais ir sugalvoti ką nors pašėlusio“, – sako A. Vasiliauskas.

Daugeliui porų ir šeimų tokia fotosesija tampa pramoga, prablaškančia karantino nuobodulį – žmonės galvoja, ruošiasi, planuoja, kuria idėją, renkasi įvaizdį ir pan. Vieni fotografijose sportuoja, kiti atrodo it išsiruošę atostogų tolimuose kraštuose, treti – jaukiai įsisupę į chalatus bendrauja.

Anot pašnekovo, turbūt daugiausia džiaugsmo ši pramoga teikia vaikams – kai kuriems vien droną per langą pamatyti yra neeilinis įvykis. Be to, „Karantino portretai“ pramoga ne tik tiems, kurie fotografuojasi, bet ir tiems, kurie peržvelginėja nuotraukas socialiniuose tinkluose – jie rašo linksmus komentarus ir dėkoja už gurkšnį pozityvo tokiu metu.

Vos ketvirtadienį, socialiniuose tinkluose pasirodžiusi žinutė apie „Karantino portretus“ sulaukė didžiulio susidomėjimo. Pirmasis fotosesijai įsiamžino fotografo bičiulis, o vos per kelias dienas įamžinta keliolika portretų. „Dar dvidešimt jau laukia fotosesijos, tačiau norinčių jau yra kur kas daugiau. Nebespėju visiems atrašyti“, – džiaugiasi A. Vasiliauskas.

Tiesa, padaryti nuotrauką yra nemenkas iššūkis. „Kad būtų geras apšvietimas žmonės turi būti balkone, terasoje ar prie pat lango, kitaip gali nukentėti nuotraukos kokybė. Be to, ne visose sostinės vietose leidžiama skraidyklei pakilti, o jei ir galima – ne visur patogu.

Kai kur arti buto langų priskristi trukdo medžiai ar elektros laidai, taigi tenka suktis iš situacijos“, – portalui LRT.lt pasakoja fotografas A. Vasiliauskas, pasidalijęs ir pirmaisiais „Karantino portretais“.

Smagios akimirkos – nuotraukų galerijoje.

Taip pat žiūrėkite laidos „Labas rytas, Lietuva“ įrašą.

Fotografija ir izoliacija: menininkas Adas Vasiliauskas įamžino dėl karantino užsidariusių šeimų portretus
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.