Gyvenimas

2020.03.22 20:59

Pavasarėjantis, bet ištuštėjęs Vilnius: nuotraukose – pirmosios karantino savaitės vaizdai

LRT.lt2020.03.22 20:59

Kovo 16 d. dėl plintančio koronaviruso grėsmės visoje šalyje paskelbtas karantinas. Užsidarė mokymo įstaigos, buvo uždraustas kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigų lankymas, duris užvėrė grožio salonai. Vis dėlto kai kurie nenusiminė ir pavasarine saule išskubėjo pasidžiaugti į lauką, tačiau draudimų sulaukė ir čia.

Sprendimą parkuose ir kitose populiariose lankytinose vietose vaikščioti, būriuotis mažomis – ne didesnėmis nei penkių žmonių – grupelėmis, vengti tiesioginių kontaktų, o geriausia – likti namuose, pasirašė valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Parkuose ir kitose atvirose viešose erdvėse besilankantieji yra įpareigoti laikytis saugaus – 2 metrų – atstumo, vengti tiesioginio fizinio kontakto.

LRT.lt primena, jog šalyje dirba tik maisto parduotuvės, vaistinės, veterinarijos prekių parduotuvės. Uždarytos ne pirmo būtinumo prekių parduotuvės, maitinimo įstaigos, muziejai, kino teatrai, sporto klubai, grožio salonai ir kitos kultūros, laisvalaikio ir pramogų įstaigos.

Gydytojai konsultuoja telefonu. Atšaukti visi atvirose ir uždarose erdvėse organizuojami renginiai bei susibūrimai.

Saugokite save ir kitus – likite namuose, reguliariai plaukitės rankas, nelieskite veido, vėdinkite namus, valykite paviršius. Maisto pirkite didesniais kiekiais ir kuo rečiau. Lankydamiesi lauke, venkite kontakto su kitais žmonėmis ir laikykitės saugaus 2 metrų atstumo.

Ištuštėjusio miesto vaizdai – nuotraukų galerijoje

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.