Naujienų srautas

Gyvenimas2020.03.20 14:45

Į pagalbą ligoninėms – medicininiai skydai gaminami Robotikos mokykloje

Kauno klinikos kreipėsi į mokslininkus pagalbos gaminant medicininius apsaugos skydus. Jų atsargos sparčiai senka kasdien daugėjant ligonių.

Robotikos mokyklos įkūrėjai, pasitelkę lazerį ir 3D spausdintuvus, Lietuvos medikams gamins medicininius skydus. Į produkto kūrimo procesą įsitraukė tarptautinė bendruomenė, žaliavų tiekėjai. Pagaminti modeliai netrukus pasieks Lietuvos ligonines. Gamybai skiriami gyventojų suaukoti pinigai. Ją stabdo žaliavų trūkumas.

Žinios. Kauno klinikos kreipėsi pagalbos į mokslininkus dėl sparčiai senkančių apsaugos skydų gamybos

Robotikos mokyklos įkūrėjas ir direktorius Paulius Briedis sakė komanda pasistengusi, kad skydų gamyba dabar kainuotų bent tris kartus mažiau nei jų būtų galima įsigyti rinkoje.

Bendradarbiaujant su chirurgu Niku Samuoliu, buvo sukurti skydo laikymo būdai. Rėmelį lazeriu išpjauti iš medienos ar plastiko trunka pusę minutės, o per valandą galima išspausdinti 3D spausdintuvu. Užklausų apie galimybę įsigyti šių medicininių skydų mokslininkai jau gavo iš Lietuvos policijos, Lietuvos pašto ir privačių asmenų.

N. Samuolis sako, kad veido skydas apsaugo nuo plika akimi matomų lašelių, kurie atskrieja, kai žmogus kosi, čiaudi, kalba.

Gamybai pasitelkta daugybė savanorių ir įstaigos, turinčios reikiamą įrangą. Šiuo metu reikėtų pagaminti 150 tūkstančių vienetų šių medicininių priemonių. Viena iš svarstomų galimybių pritrūkus plastiko lakštų – panaudoti butelių pūtimo linijos prietaisą gaminant tiesiai iš plastiko granulių.

Išsamiau – Simonos Stanapėdytės reportaže:

Žinios. Kauno klinikos kreipėsi pagalbos į mokslininkus dėl sparčiai senkančių apsaugos skydų gamybos
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi